Утрово отстранет импровизиран мигрантски камп во Париз

5 копии

Француската полиција утрово отстрани импровизиран мигрантски камп на североистокот на Париз, во кој беа сместени 1 500 лица.Властите во раните утрински часови ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новиот италијански министер за внатрешни работи и лидер на десничарската Лига, Матео Салвини, кој во неделата беше на Сицилија за да ја промовира својата ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
2 копии

Фронтекс, Европската агенција за заштита на границите наскоро ќе распореди 45 полицајци на границите на Албанија за да го спречи можниот нов бран на емигранти, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најмалку 35 мигранти настрадаа денеска откако се преврте брод во близина на јужниот брег на Тунис, соопшти денеска министерството за одбрана на таа земја и ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 – Скопје денеска донесе одлука со која мерката притвор за ...
сите 377 | | | веќе видена

На социјалните мрежи вечерва се појавија коментари од фановите на музичарот кој загина со Шабан Шаулиќ, Мирсад Кериќ, кој овие денови беше заборавен од ...
сите 270 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 191 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Граѓаните сами ќе си ја платат Република Северна Македонија. Сите документи – лични карти, возачки дозволи, пасоши, здравствени книшки, регистарски таблички ќе ...
сите 24 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 99 | | | веќе видена

Демократите во Претставничкиот дом на американскиот Конгрес денеска претставија резолуција со која се бара суспендирање на вонредната состојба во земјата, што ...
сите 78 | | | веќе видена

До сега на Live Aid концертот се собрани околу 100 милиони долари за храна и лекови. Концертот , на кои има околу 250 000 луѓе се одржува во близина на местото ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утрово отстранет импровизиран мигрантски камп во Париз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: