Емилијано Сала починал од повреди на главата и градите


2 копии
3 копии

Емилијано Сала загинал од повреди на главата и градите и морал да биде идентификуван преку отпечатоците на прстите, покажала аутопсијата на неговото тело во ...
| | веќе видена | слични

Откако телото на трагично починатиот аргентински фудбалер Емилијано Сала беше извлечено од авионот, англиските медиуми објавија дека завршена е и обдукцијата. ...
| | веќе видена | слични

Емилијано Сала изминатава недела и официјално беше прогласен за починат откако излезе дека пронајденото безживотно тело во потонатиот авион е она на ...
| | веќе видена | слични

Eмилијано Сала го изгуби животот во падот на авионот на 21-ви јануари кога леташе од Нант кон Кардиф. Аргентинскиот напаѓач неколку дена претходно потпиша за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По две недели истрага, британските служби неодамна на дното од морето во Англискиот канал го пронајдоа срушениот авион со кој се превезуваше Емилијано Сала на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По официјалната потврда за смртта на аргентинскиот фудбалер Емилијано Сала во падот на неговиот авион на пат од Кардиф за Нант, а согласно анализата на ...
| | веќе видена | слични

Откако беше извадено телото од остатоците од авионот на дното кое подоцна се потврди дека е Емилијано Сала, истражителите направија реконструкција на летот. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Русија е подготвена да учествува во разговорите со Холандија за падот на авионот на авиокомпанијата „Малезија ерлајнс“, на летот МХ 17, изјави рускиот заменик ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Иванов денеска низ Охрид прошета со кандидатката на опозицијата за шеф на државата Гордана Силјановска. Со Иванов и професорката која е кандидат ...
сите 129 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во изјава за балканските медиуми порача дека наградата што ја доби во Минхен сака да ја подели со бугарскиот премиер Бојко Борисов. - Оваа ...
сите 142 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 203 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Емилијано Сала починал од повреди на главата и градите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: