Колку шеќер смееме да внесуваме дневно според возраста?

3 копии
2 копии
3 копии

Лицата кои во организмот внесуваат повеќе од 67 грама шеќери на ден имаат 23 отсто поголем ризик за добивање на некоја ментална болест, пренесуваат научниците ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Најново истражување го потврди постоењето на врската меѓу пијалаците богати со шеќери и прераната смрт од срцев удар. И покрај тоа, слатката храна нема исто ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вкупно 50 деца се уште не ја примиле вакцината против морбили во Делчево. Ова е податок кој денес го соопшти директорката на делчевскиот здравствен дом Марија ...
сите 232 | | | веќе видена

Во наредниот период ќе преовладува облачно време со слаби локални врнежи од дожд, а на планините од снег. По одделни котлини ќе има појава на магла, а повеќе ...
сите 266 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку шеќер смееме да внесуваме дневно според возраста?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: