Бејсбол навивач загина фаќајќи топче

Несреќниот настан се случи вчера на натпреварот помеѓу Тексас Ренџерс и Оуклaнд Атлетикс кога навивачот падна од трибина. Навивачот на домашниот тим Тексас Ренџерс го загуби животот обидувајќи се да фати топче по што падна од височина од околу 6 метри. Несреќата се случи кога во вториот ининг, МВП-то од ланската сезона, Џош Хамилтон испрати една топка кон трибината која пак несреќниот навивач се обиде да ја фати. Успеа во тоа, но се преврте над заштитната ограда и падна од трибината, сето тоа пред очите на неговиот син. А двајцата коментатори се смееја кога го видоја. Се надеваме се извиниле!
| | веќе видена | слични

Еден навивач на средбата меѓу бејзбол тимовите на Тексас и Окленд се обиде да фати топче што одеше кон трибините, но падна од височина од шест метри и почина веднаш по пристигнувањето во болницата “Фортворт”. Жртвата средбата ја следеше со својот малолетен син. - Се обидов да го задржам, ама не успеав. Се што можев да направам е да го забавам неговиот пад, но и тоа не беше доволно да се избегне трагичен крај – изјави Рони Хергис, кој седеше до жртвата и неговиот син. Несреќата се случи во вториот ининг кога по ударот на најкорисниот играч на минатата сезона Џош Хамилтон топчето одлета кон трибините. Средбата заврши со 6-0 ренџерите од Тексас, а се одигра до крај бидејќи играчите и раководствата на тимовите не знаеја дека гледачот почина во болница. - Ове е голема трагедија која не потресе сите, а посебно Џош. Сите сме во шок. Му изразувам длабоко сочувство на семејстовото на починатиот – изјави претседателот на Тексас, Нолан Рајан.
| | веќе видена | слични

Еден гледач го загуби својот живот на натпреварот во рамките на МЛБ лигата помеѓу Тексас и Оукленд. Навивачот на локалните Ренџерси се испружил да го фати топчето по ударот на Џош Хамилтон, но ја загубил рамнотежата и паднал право на глава од висина од околу шест метри. Станува збор за Шенон Стоун, пожарникар од Браунвуд, кој сакал да го фати топчето како подарок за својот син, кој седел до него на трибината и бил сведок на трагичниот настан. Сведоците изјавија дека Стоун бил свесен кога паднал и кога дошла Брзата помош и дека на луѓето на трибината им рекол да внимаваат на неговиот син. Пред нешто помалку од година дена на истиот „Болпарк“ стадион, Тајлер Морис падна од горното ниво на трибината под него обидувајќи се да го фати топчето. Тој помина со скршеница на черепот и скршен зглоб.
| | веќе видена | слични

Дваесетиседумгодишен гледач загинал од последиците од падот од трибините при обидот да го фати топчето на натпреварот на бејзбол лигата МЛБ во Арлингтон во државата Тексас. Младиот маж на натпреварот меѓу Texas Rangers и Oakland паднал од висoчина поголема од осум метри, обидувајќи се да стигне до топчето кое летало кон трибините, а починал на самото место од последиците од падот. Очевидците велат дека несреќниот гледач сепак успеал да го фати топчето поради кое го загуби животот. Ова е втор смртен случај во МЛБ лигата оваа сезона, откако во мај еден гледач загина симнувајќи се од трибините на стадионот во Колорадо.
| | веќе видена | слични

"Шенон Стоун од Тексас го загуби својот живот обидувајќи се да дојде до топчето на безбол натпревар. Трагичниот настан се случи кога Џош Хамилтон го фрлил топчето кон трибината, нешто што безбол играчите често го прават. Но, Хамилтон не знаел дека Стоун до толку ќе се залета по топчето што ќе ја загуби рамнотежата и ќе падне на глава од височина од околу шест метри. Сведок на оваа трагедија бил и синот на загинатиот навивач на домашните Ренџерси, за кого и било наменето топчето кое Стоун сакал да го фати, а кое на крајот го чинело живот. Играчите на теренот во прв момент не знаеја што се случило, но по неколку минути сфатија и средбата помина во молк од трибините и видлива тага кај самите играчи. "
| | веќе видена | слични

Останато

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 450 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 467 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 110 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 33 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бејсбол навивач загина фаќајќи топче

Од:
До кого (е-маил):
Порака: