Што сакаат жените: Лавиците бараат искреност, Вагите имаат големи очекувања

Прашањето што ги мачи мажите со векови: Што сакаат жените? Драги мажи, секоја жена сака љубов, почитување, внимание и разбирање, исто како и секој друг. Сепак, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пронајдете го својот хороскопски знак и уште денес применете некој од советите: Овен – Физичка активност Енергијата на Овенот може да гори сјајно и жешко. Кога ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Секој хороскопски знак има свои силни и слаби страни. Силните страни им помагаат, а јаките страни знаат да ги влечат надоле во животот. Сепак има начини како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Секој хороскопски знак е приказна сам за себе. Едни простуваат брзо, другите чуваат лутина, трети ќе ви се одмаздат. Какви сте вие според хороскопот? Овен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сите сакаме да ги чуеме тие магични зборови „те сакам“. Сепак, секој од хороскопските знаци на различен начин ја доживува љубовта, а со тоа и изјавите на ...
| | веќе видена | слични

Првиот впечаток што го оставате е многу важен, особено ако знаете дека најверојатно нема да имате втора шанса да импресионирате некого, без разлика дали се ...
| | веќе видена | слични

 Секој од нас има барем неколку маани. Тоа е она што нè прави човечни, фактот што сме далеку од совршени. За многумина ваквите несовршености се недопустливи. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Какви изненадувања им приредуваат ѕвездите на хороскопските знаци ова лето? Овен Ве очекува летна авантура со личност која ќе ја запознаете на летен одмор, но ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тврдоглавост е особина која некои ја имаат, некои пак во помала мера. Но, знаците се различни едни од други. Овенот инсистира само моментално На припадниците ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот државен секретар, Мајк Помпео, рече дека сака да изгради глобална коалиција против Иран за време на итните консултации на Блискиот Исток. Помпео ...
сите 188 | | | веќе видена

Високата претставничка за надворешна политика и безбедност на Европската унија Федерика Могерини денеска изјави дека се надева оти на местото шеф на ...
сите 73 | | | веќе видена

Соседот кој повика полиција поради гласна расправија во домот на Борис Џонсон, го брани своето однесување и вели дека секој би требало да го стори истото. ...
сите 101 | | | веќе видена

Албанската опозициска Демократска партија(ПД), реагираше по веста дека утре Изборниот колегиум ќе одлучува за уредбата на претседателот Илир Мета за одложување ...
сите 244 | | | веќе видена

Секогаш кога СДСМ ќе се соочи со фактот дека граѓаните живеат во беспарица и осиромашуваат се вадат на укинувањето на радиодифузната такса. Мерката поврат на ...
сите 210 | | | веќе видена

Секојдневно се демантирани лажните вести на Антонијо Милошоски, најнеуспешниот министер за надворешни работи. Официјалниот демант од Амбасадата на Шпанија е ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што сакаат жените: Лавиците бараат искреност, Вагите имаат големи очекувања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: