5 знаци дека таа е спремна за секс

2 копии

Спонтан и непланиран секс е нешто најдобро на светот, но постојат и причини, зошто е добро да си знаете однапред дека ќе бидете интимни. Жените обично ги прават следниве работи, кога знаат што им се спрема, па лесно ќе препознаете кога се подготвени за секс: Туширање и депилација: Жените сакаат да бидат чисти и убаво да мирисаат за време на сексот, и не ги сакаат неподребните влакненца на телото, посебно на бикини зоната и на нозете. Лакирање на нокти: Мажите ретко кога го забележуваат лакот на ноктите, но жените тоа ги тера да се чувствуваат по женствено, па ќе најдат време да си ги налакираат ноктите, а посебно на нозете. Долна облека: Кога жената е спремна за секс обично облекува секси долна облека, која не ја носи секојдневно.Кога постои можност за секс жената не сака мажот да ја види во обични памучни гаќи кои ги носи секој ден. Чаша вино…или две Жените со задоволство ќе испијат некоја чаша повеќе пред секс.Тоа им помага ада се опуштат ако имаат трема. Облека: Жената сака во секој момент да се чувствува ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Тешко е да се предвиди за што размислуваат жените во секој момент, па ако сте уверени дека знаете се` за нив и за нивната сексуалност, сте се излажале. Луѓето често се оптоварени со своите животни проблеми, па и во најинтимните моменти кога би требало целосно да му се препуштат на партнерот. Дури и тогаш размислуваме за нешто, или за некој друг. Студијата на Универзитетот „Boise State“ открила дека повеќе од половина од хетеросексуалните жени ги привлекуваат токму други жени. Секоја година, кога Pornhub ќе ја објави својата статистика, терминот „lesbian" секогаш е високо на листата во пребарувањата, ако не и на самиот врв на листата на пребарувани термини од страна на жените. Се поставува прашањето, зошто хетеросексуалните жени фантазираат за други жени за време на сексот? „Нашите фантазии не се совпаѓаат 100% со нашите реални желби“, рекла сексуалниот терапевт Ванеса Марина за магазинот „Гламур“ и додала: „Повеќето луѓе ги забавуваат фантазии за работи кои тие всушност не сакаат да ги прават во реалниот ...
| | веќе видена | слични

Не е дека научниците ни открија топла вода, но навистина постои едноставен фактор на ризик кој им е заеднички на Бред Пит, Рајан Гослинг и останатите убавци од Холивуд. Резултатите од најновата студија покажале дека е поголема веројатноста атрактивните луѓе да го изневеруваат партнерот. Иако на прв поглед изгледа дека поубавите луѓе подобро поминуваат во животот, на пример, социоекономските истражувања покажуваат дека тие се подобро платени, психолошките студии велат дека се посреќни во животот, се чини дека не е се` толку розово како што изгледа. Во текот на еден експеримент, жените ја проценувале атрактивноста на 238 мажи врз основа на нивните фотографии од средношколските алманаси. Потоа било проверувано каков е нивниот брачен статус (дали се во брак или се разведени) 30 години откако завршиле средно училиште. И секако, резултатите покажале дека мажите кои биле оценети како атрактивни во повеќето случаи после 30-тата година биле разведени и дека нивните бракови траеле значително пократко од браковите на ...
| | веќе видена | слични

На секоја жена барем еднаш во животот и` се случило да заврши во кревет со некој маж непланирано, само затоа што мажите всушност се добри манипулатори кога станува збор за одведување на жените во кревет! Во продолжение ви пренесуваме некои од најчсетите трикови. Слатки зборови Откако ќе го добијат она што го сакаат, најчесто исчезнуваат и повеќе не се јавуваат. Мажите точно знаат што да кажат за жената да се почувствува посебно, но откако ќе го добијат посакуваниот секс, често се мрзеливи за да продолжат со глумата. Алкохол Не зборуваме за предатори кои ги опиваат жените, туку за оние мажи кои знаат дека жената со помош на малку алкохол ќе „полета“ и полесно ќе донесе одлука. И, во право се. Раскажување на тажни приказни Мажот кој одеднаш ја отвара душата и изгледа неверојатно ранливо, најчесто има скриени намери. Не е тоа ништо лошо, но е прилично провидно. Ја слушаат жената Некои мажи навистина слушаат и се грижат, но многумина од нив ги слушаат жените за на крајот да ги одведат во кревет.
| | веќе видена | слични

За некој е лесно да пронајде љубов. Но, ако сте интелигентна жена, ќе ви биде уште потешко да го пронајдете вистинскиот партнер. Општеството често е склоно да мисли дека нешто не е во ред со жените кои не се во врска и немаат партнер. Дефинитивно не станува збор за тоа. Еве зошто на паметните жени им е тешко да пронајдат љубов. 1. Не се плашат да бидат сами Паметните жени знаат што сакаат и не се подготвени да прифатат нешто помалку од тоа. Тие знаат колку е важно да се остане верен на себеси. Исто така, сфаќаат дека жртвувањето на сопствените потреби за доброто на љубовта со погрешната личност долгорочно ќе предизвика незадоволство. Тие не се врзуваат поради стравот од самотија или поради стравот од озборувања од другите луѓе кои не ја сфаќаат способноста на жените да бидат сами и среќни. 2. Знаат што сакаат Секоја жена има ментална „листа“ на карактеристики кои ги бара кај партнерот. Листата кај паметните жени е подолга од листата на жените кои сакаат да бидат во врска онака. Тие добро се познаваат себеси ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Постојат работи кои на мажите им се многу привлечни, а немаат никаква врска со провокативниот изглед. На ова момците не можат да одолеат: 1. Лежерно протегнување Без разлика дали се релаксирате или едноставно само се протегнувате, ќе го привлечете вниманието на вашиот партнер. Зошто? Затоа што има нешто силно привлечно во девојка која лежерно се протегнува и ги релаксира своите мускули. 2. Испотено тело Нив ги привлекува женското испотено тело, а тоа нема никаква врска со феромоните. 3. Бесна жена Иако не постои никакво научно објаснување, мажите ги возбудува разлутената жена. 4. Неуредна коса Не се мисли тука на валкана, масна и запуштена коса, туку коса која е слободно заврзана или е пуштена да се лелее на ветер. 5. Преголеми кошули Материјалот не им е важен, важно им е само да бидат големи. Тоа ги полудува. 6. Заводливо јадење Нема попривлечна глетка за мажите, од жената која додека јаде, успева да го направи тоа провокативно.
| | веќе видена | слични

Иако жените понекогаш ги мразат своите мали гради или големиот задник, време е за будење на свеста, бидејќи она што жените го сметаат за маана, за многу мажи тоа е просто неодоливо. Без оглед на тоа во која група припаѓате, важно е да научите да го сакате своето тело со сите свои маани и доблести што ќе се одрази и на вашата самодоверба. Однесувајте се како да се најсексипилна жена на светот и верувајте, мажите тоа ќе го забележат. Нагласен задник и колкови Вистински пример е Џенифер Лопез. Жените секогаш имале нагласена задница и тоа се смета за вистински адут, а секси ѕвездата конечно стави крај на модерните ковчести американски задници и со гордост покажала што значат секси облините. Не се срамете од своите облики туку искористете ги како вистинско оружје кој вам ќе ви даде моќ и контрола каква не сте сонувале. Само бидетее умерени бидејќи ако покажете се’, нема да оставите ништо за имагинацијата и копнежот. Мажите сакаат женски задници и ги сметаат за неодоливи, особено додека се елегантно се нишаат при ...
| | веќе видена | слични

Спонтан, непланиран секс е една од најдобрите работи во светот, но постојат многу причини зошто е добро однапред да знаете однапред дека ќе бидете интимни. Жените обично ги прават следниве работи, кога знаат што им се спрема, па лесно ќе препознаете кога се подготвени за секс. Туширање и депилација: Жените сакаат да бидат чисти и убаво да мирисаат за време на сексот, и не ги сакаат неподребните влакненца на телото, посебно на бикини зоната и на нозете. Лакирање на нокти: Мажите ретко кога го забележуваат лакот на ноктите, но жените тоа ги тера да се чувствуваат по женствено, па ќе најдат време да си ги налакираат ноктите, а посебно на нозете. Долна облека: Кога жената е спремна за секс обично облекува секси долна облека, која не ја носи секојдневно.Кога постои можност за секс жената не сака мажот да ја види во обични памучни гаќи кои ги носи секој ден. Чаша вино…или две Жените со задоволство ќе испијат некоја чаша повеќе пред секс.Тоа им помага да се опуштат ако имаат трема. Облека: Жената сака во секој ...
| | веќе видена | слични

Замислете си општество без татковци, без бракови (и разводи) и кадешто не постои семејство. На чело на масата седи бабата, а нејзините синови и ќерки живеат со неа, заедно со децата на нивните ќерки. Мажите се само нешто малку повеќе од пастуви, донори на сперма и често имаат мал дел во воспитувањето на своите деца. Ваков феминистички поредок постои во тревната долина во Јунан, јигозападна кинеска провинција, во далечното источно подножје на Химелаите. Древната племенска заедница на тибетанските будисти се вика Мосуо и тие живрат на неверојатно модерен начин: жените се третирани исто како и мажите (ако не и како посупериорни), двата пола имаат приближно ист број на сексуални партнери и ослободени се од осуди. Децата во ова племе им припаѓаат само на мајките, нивните биолошки татковци живеат во посебен матријархален семеен дом. Од перспективата на аутсајдер, Мосуо може да биде гледано како заедница на самохрани мајки. „Децата се раѓаат надвор од брак што е во Кина се уште необично. Но членовите на племето ...
| | веќе видена | слични

Иако поголемиот број на мажи мислат дека жените се заљубуваат само во убави, богати, успешни мажи, истражувањата покажуваат дека тоа не е точно. Постои една особина кај мажите на која жените едноставно не можат да и одолеат. Ние ви откриваме за што станува збор. Од истражување спроведено врз 50 млади жени, добиени се интересни резултати. На секоја од жените им биле прикажани слики или видеа од непознати мажи а тие требало да одлучат кој од нив им е најпривлечен. Резултатите покажале дека најмногу внимание привлекле оние мажи кои биле насмеани или биле духовити во видеата. Иако се покажало дека и физичкиот изглед имал големо влијание, сепак до женското срце најлесно допреле оние кои се обидувале да ги насмеат. Жените најискрени реакции имале на духовитите мажи од што може да се заклучи дека поголема е веројатноста една жена да се впушти во врска со маж кој умее да ја насмее наспроти некој кој е убав но без смисла за хумор. извор:боза.мк
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 Поранешниот пратеник Насер Зибери смета дека на кадровски промени требаше да претходи темелна анализа, врз основа на темелните принципи на добро владеење. ...
сите 195 | | | веќе видена

Франција, Британија и Германија испратија официјално дипломатско предупредување до Иран за сериозните последици со кои ќе биде соочен Техеран доколку не се ...
сите 72 | | | веќе видена

Соединетите Американски Држави ќе предложат создавање на меѓународни поморски сили за заштита на бродовите во Оманскиот Залив, во момент кога администрацијата ...
сите 196 | | | веќе видена

Повеќе од 500.000 граѓани живеат под прагот на сиромаштија благодарение на оваа криминална влада.Секогаш кога СДСМ ќе се соочи со фактот дека граѓаните живеат ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

5 знаци дека таа е спремна за секс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: