Северина во садо-мазо издание

Во садо-мазо стил, облечена во корсет и во високи чизми, се појави Северина на фестивалот „Дора“, на кој Хрватите го избираат својот претставник на Евровизија. Подеднакво провокативно изгледаа и девојките што играа со неа. - Ако не си на „Дора“, не си пејач. Ми се допаѓа овој нов концепт на фестивалот, кој на младите изведувачи им дава можност да го покажат својот талент - изјави Северина. Таа во вториот дел од манифестацијата повеќе наликуваше на себе, носеше елегантен црвен фустан и ја изведе песната „Гаде“.
| | веќе видена | слични

На хрватскиот избор за песна за Евровизија, настапи една од нивните најголеми ѕвезди – Северина. Таа ја претставуваше Хрватска на овој избор во... ...2006 година со песната „Моја Штикла“. Оваа година Северина успеа да привлече големо внимание со својот настап во ревијалниот дел со својот провокативен изглед во садо-мазо фазон.
| | веќе видена | слични

И Севе отиде Гага! Па како поинаку да се објасни нејзиниот незаборавен садо-мазо костум на овогодинешната „Дора“? Во тесен кожен корсет, вртоглави потпетици и црна долга перика, Северина во улогата на домина, викендов, ја потсети публиката на својата „Штикла“ - песната со која во 2006-та победи на истата таа сцена. Заедно со Севе си потскокнуваа и уште неколку садо-мазо девојки, но кој ги забележа? Сите очи беа “залепени“ за Северина, нејзиниот костум и пред се - новата подобрена линија. Љубовта со Милан Поповиќ - очигледно и годи, бидејќи Севе одамна не изгледала толку добро. И храбро. Секоја чест!
| | веќе видена | слични

Останато

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 203 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Соопштение од Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска ...
сите 305 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 44 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Северина во садо-мазо издание

Од:
До кого (е-маил):
Порака: