Гибралтарската полиција уапси четири лица од иранскиот танкер


Гибралтарската полиција денеска соопшти дека уапсила двајца помошници офицери од иранскиот танкер „Грејс 1″, кој беше запленет минатата недела поради сомневање ...
| | веќе видена | слични

Тензиите во Орумскиот теснец се зголемуваат откако Иран заплени два британски танкери. Велика Британија се закани со сериозни последици Обединетото Кралство ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иран го запленил британскиот танкер Стена Имперо затоа што учествувал во судир со ирански рибарски брод, објави иранската агенција ИРНА. Британскиот танкер ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

Повеќе од 60 лица се уште се водат како исчезнати во Бејрут, четири дена по експлозијата во пристаништето, во која загинаа повеќе од 150 лица, изјави денеска ...
сите 451 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 262 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Дел од газдите што зедоа државна помош, а не исплатија плати, изгледа се исплашија од кривичните пријави со кои им се закани Владата, па ден по ден почнуваат ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гибралтарската полиција уапси четири лица од иранскиот танкер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: