Директна помош од 12 милијарди долари за фармерите во САД


Мерката од Одделот за земјоделство е помош за фармерите коишто ги чувствуваат новите трговски мерки од Вашингтон. Американските фармери ќе добијат финансиска ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии
5 копии
2 копии

Целосното спасување на сите индустрии, кои трпат последици од наметнатите давачки, ќе ги чини даночните обврзници во САД импресивни 39 милијарди долари, пишува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поголемиот дел од изминатата деценија САД не и посветуваше многу внимание на Латинска Америка. Наместо тоа, тие се фокусираа на зајакнување на правните, ...
| | веќе видена | слични

Американските загуби во меѓународната трговија во 2017 година се 817 милијарди долари, пишува денес американскиот претседател Доналд Трамп на Твитер. Трамп ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кабинетот на претседателот на Република Македонија реагира на соопштението на Основниот суд Скопје 1 и смета дека повикувањето на овој суд за „независност и ...
сите 350 | | | веќе видена

Доколку портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ навистина сака да знае што е непотизам, нека го праша пионот Христијан Мицкоски како од сите професори на Машинскиот ...
сите 331 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 191 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 188 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Директна помош од 12 милијарди долари за фармерите во САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: