Рохани: Подготвени сме и на акции, кои САД не можат да ги очекуваат


4 копии

Иранската организација за атомска енергија е подготвена и на очекувани и на неочекувани реакции, доколку САД се повлечат од меѓународниот договор за нуклеарна ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Германската канцеларка Ангела Меркел на денешната заедничка прес-конференција со американскиот претседател Доналд Трамп во Вашингтон изјави дека одлуката за ...
| | веќе видена | слични

Постојниот договор за иранската нуклеарна програма не е доволна за зауздување на амбициите на Техеран, изјави во петокот германската канцеларка Ангела Меркел ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека можеби не успеал да го убеди претседателот на САД Доналд Трамп да се придржува на меѓународниот договор со ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател, Емануел Макрон, изјави дека најверојатно не успеал да го убеди американскиот претседател Доналд Трамп да се придржува до меѓународниот ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател Емануел Макрон оцени дека не успеал да го убеди својот американски колега по должност Доналд Трамп во важноста да биде одржан ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Никола Груевски ќе биде на слобода и викендов. Синоќа до доцните часови, медиумските екипи чекаа пред затворот во Шутка, но екс премиерот не се појави. Во ...
сите 435 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 146 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 175 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рохани: Подготвени сме и на акции, кои САД не можат да ги очекуваат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: