САД почнуваат масовна депортација на имигранти


Стотици католици се собраа во американскиот главен град Вашингтон, во знак на протест поради третманот на федералната влада спрема мигрантите, при што беа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Црквите и адвокатите им понудија засолниште и помош на сите кои се сомневаат дека ќе бидат депортирани Рациите во целата земја, чија цел се околу 2.000 лица ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Неколку илјади луѓе маршираа во центарот на Чикаго протестирајќи против имиграционата политика на претседателот Доналд Трамп, а слични протести се викендов и ...
| | веќе видена | слични
8 копии
повеќе

Останато

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 123 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 253 | | | веќе видена

Косовската влада воведе задолжителен негативен тест при влез во земјата за граѓаните од Македонија, Црна Гора и од Босна и Херцеговина. Тестот е со цел да се ...
сите 141 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар денеска поднесе обвинителен предлог против 28-годишен жител на Гостивар, кој го сторил кривичното дело – Загрозување на ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД почнуваат масовна депортација на имигранти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: