Microsoft бара од американскиот конгрес да започне со регулација на употребата на технологијата за препознавање на лицата

Вештачката интелигенција како технологија, а препознавањето на лицата на луѓето е дел од неа, е во огромен подем изминатите неколку години. Проблемот е што за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Полицаецот-убиец Енвер Тоска, иако не ги исполнувал условите да биде полицаец добил значка и пиштол по интервенција на ДУИ, и тоа во време кога министер за ...
сите 163 | | | веќе видена

На референдумот на 30-ти септември, да излеземе и да го дадеме гласот за членство на Македонија во ЕУ и НАТО. Сите заедно да бидеме глас што ќе ја обезбеди ...
сите 96 | | | веќе видена

Италијанската филмска дива Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс, попладнево пристигнаа во Македонија. Тие се специјални гости на Интернационалниот ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Microsoft бара од американскиот конгрес да започне со регулација на употребата на технологијата за препознавање на лицата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: