Што е работата со вселенските сили?

4 копии

Американскиот потпретседател Мајк Пенс ги објави плановите за формирање на Вселенски сили до 2020 година, со цел да се осигури доминацијата на САД во ...
| | веќе видена | слични

Американскиот потпретседател Мајк Пенс објави планови за формирање на нов, шести род на американската војска – таканаречените „вселенски сили“. Овој ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Американскиот потпретседател Мајк Пенс во четвртокот го најави основањето на „вселенските сили“, што пред неколку месеци го најави претседателот Доналд Трамп ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот министер за одбрана, Џим Матис, изјави дека дава безрезервна поддршка за формирање нова воена команда за вселената, но, сепак, не предложи и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп сака нова воена служба, која ја смета за потребна за обезбедување на доминација на САД во вселената, но шефот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Градот Скопје има еден главен најголем проблем. Тоа се вика неспособниот Петре Шилегов. Кога Петре Шилегов како најбогат градоначалник во регионот не би бил ...
сите 145 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, заедно со министерот за комуникации, отчетност и транспарентност, Роберт Поповски, денеска се сретна со претседателот на ДИК, Оливер ...
сите 240 | | | веќе видена

Во период од една година откако беше потпишан договорот за пријателство и добрососедство меѓу Македонија и Бугарија односите на политичарите од Софија и Скопје ...
сите 121 | | | веќе видена

Министерот за дијаспора, Едмонд Адеми во рамки на Печалбарската средба што се одржа во Ростуше нагласи дека големиот број на печалбари во општина ...
сите 32 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека кога криминалот и корупцијата стануваат пракса во работењето на власта, науката и образованието од приоритет се запоставуваат и ...
сите 46 | | | веќе видена

Стоечки овации, восхит и уште една одлична вечер за љубителите на добрата музика, донесоа уметниците од словенечкиот состав „Балкан Нуево“ предводени од ...
сите 97 | | | веќе видена

Непознат сторител вчера попладне ја киднапирал дваесет и тригодишната Ќ.М. од Скопје и насилно ја внел во патничко возило со кое се упатил кон Велес.Во близина ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што е работата со вселенските сили?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: