САД ќе ја финасираат модернизацијата на АРМ со 25 милини долари

5 копии

Останато

Повеќе од 2.000 луѓе ширум светот се заразени со новиот вирус корона, а повеќето од нив се во Кина, каде досега починале 56 луѓе од вирусот, според најновите ...
сите 634 | | | веќе видена

Комисијата за политички систем ќе организира јавна расправа по предложениот текст на законот за јавно обвинителство во вторник. Најаевено е дека на расправата ...
сите 423 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 249 | | | веќе видена

Постојат разговори во Јавното обвинителство во кои Зоран и неговиот брат Вице Заев организираат злосторничко здружение кое е инволвирано во изборен криминал. ...
сите 58 | | | веќе видена

Љубомир Врањеш на дебито на клупата на Словенија успеа да и го донесе четвртото место на оваа репрезентација на Европското првенство, втор најдобар резултат на ...
сите 250 | | | веќе видена

Ѓорче Петров се претвори во Див Запад. Жителите стравуваат за својот мир и безбедност, додека општината се повеќе изгледа како сцена од холивудските вестерн ...
сите 49 | | | веќе видена

Четворица мигранти од Авганистан се откриени на граничниот премин Табановце во вагон на товарен воз кој сообраќал кон Унгарија. МВР соопшти дека на полноќ на ...
сите 107 | | | веќе видена

Секогаш ангажирајте мрзлив човек да заврши некоја тешка задача бидејќи само тој ќе најде лесен начин како да ја заврши работата – ова не е моја мисла, туку ...
сите 107 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ решително чекори кон нова титула на Австралија опен, а има интересен распоред и противници од кои никогаш не загубил. Првиот од нив Диего ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД ќе ја финасираат модернизацијата на АРМ со 25 милини долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: