САД го поддржуваат процесот за решавање на спрот со името


2 копии
5 копии

Стејт департментот ја потврдува својата континуирана поддршка за разговорите меѓу Македонија и Грција, истовремено охрабрувајќи ги лидерите на двете земји да ...
| | веќе видена | слични
11 копии

САД ги поддржуваат преговорите и ги охрабруваат властите во двете земји да најдат заемно прифатливо решение, вели претставник на Стејт департментот одговарајќи ...
| | веќе видена | слични

- Соединетите американски држави, продолжуваат да ги поддржуваат разговорите што се во тек под покровителство на Обединетите нации за решавање на прашањето со ...
| | веќе видена | слични

Процесот за решавање на прашањето за името е во критична фаза, САД ја повторуваат својата постојана поддршка за преговорите и ги охрабруваат властите во двете ...
| | веќе видена | слични

Предизвик и подвиг е да се најде заемно прифатливо решение, а не решението што е прифатливо само за Грција да стане прифатливо и за македонската страна, смета ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Артан Груби, пратеник на ДУИ и шеф на кабинет на лидерот на партијата, Али Ахмети рече дека договорот за името не е во ќорсокак и дека се денови во прашање ...
| | веќе видена | слични

Не само имињата предложени од посредникот во разговорите, Метју Нимиц, туку на маса се и други „креативни решенија“ за идното име на Република Македонија со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 286 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 212 | | | веќе видена

За гасификацијата за следна година се предвидени близу две милијарди денари, (околу 30 милиони евра) одговори премиерот Зоран Заев, на прашање на „ Мета “ ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД го поддржуваат процесот за решавање на спрот со името

Од:
До кого (е-маил):
Порака: