НАТО планира нови трупи за брза интервенција


Познат како 30-30-30-30, американскиот план предвидува НАТО да има на располагање 30 копнени баталјони, 30 авионски ескадрили и 30 брода, кои за 30 дена ќе ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во случај на воен судир меѓу Русија и Украина, украинските сили би биле поразени за неколку дена, оцени поранешниот генерален секретар на НАТО, Андерс Фог ...
| | веќе видена | слични

Во случај на воен судир меѓу Русија и Украина, Украина би била прегазена за неколку дена, изјавил во интервју за германскиот весник "Die Welt" поранешниот ...
| | веќе видена | слични

„Мораме да станеме побрзи и поефикасни за брзо преместување на голем број на војници и опрема за да можеме да спречиме напади и да можеме да се одбраниме“, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Администрацијата на Трамп сака членките на НАТО да ги зајакнат своите одбранбени способности, за да се подготват за евентуален напад на Русија, пренесуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Макрон денеска ја почна националната дебата , што ќе трае во наредните три месеци . Дебатата ја почна со 600 градоначалници и локални функционери во малото ...
сите 158 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАТО планира нови трупи за брза интервенција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: