Помпео на Самит на АСЕАН во Сингапур

3 копии

Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска вети дека САД ќе обезбедат околу 300 милиони долари за зајакнување на безбедноста на Југоисточна Азија. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министрите за надворешни работи на Северна и Јужна Кореја се сретнаа денеска во Сингапур, каде учествуваат на форумот во рамки на Асоцијацијата на државите од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров на маргините на состанокот на Асоцијацијата на државите од Југоисточна Азија (АСЕАН) во Сингапур ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
4 копии

Првите дипломати на земјите од Југоисточна Азија ја отворија годишната средба на која ќе се разговара за голем број прашања поврзани со безбедноста, а меѓу нив ...
| | веќе видена | слични

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 275 | | | веќе видена

Македонскиот премиер Зоран Заев очекува Договорот од Преспа до крајот на неделава да биде ратификуван во грчкиот Парламент, а до средината на февруари да биде ...
сите 239 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 375 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, денеска изјави дека ќе го тужи својот некогашен колега од владата на Ципрас, ексминистерот ...
сите 91 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. На повисоките места во западниот дел од државата има остатоци од кашест снег, по интервенција на ...
сите 160 | | | веќе видена

Соопштение на ВМРО-ДПМНЕ: Претседателот Христијан Мицкоски заедно со Потпретседателот Александар Николоски и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски се сретна со ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Помпео на Самит на АСЕАН во Сингапур

Од:
До кого (е-маил):
Порака: