Политичар ќе истури - политичар ќе си избрише


Холандскиот премиер Марк Руте ја повика во средата Европската унија на единство пред „заканите за светскиот поредок“ коишто „доаѓаат од Русија и САД“. „Дури и ...
| | веќе видена | слични

Холандскиот премиер Марк Руте излегувајќи од зграда случајно истури кафе. И покрај тоа што хигиеничарката беше до него, тој го зема џогерот да избрише. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Прво човек потоа функционер - Холандскиот премиер Марк Руте несакајќи го истури своето кафе додека поминуваше на скенер, за во наредниот момент да го земе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На холандскиот премиер Марк Руте му падна чашата со кафе на подот и се истури. Тој се смееше на овој чин, ја собра чашката од подот и откако дојде жената со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Секој мал гест на еден политичар и нивните реакции на ситуации од секојдневниот живот често знаат да бидат пресудни кај гласачите. Луѓето го сакаат „пакет“, не ...
| | веќе видена | слични

Холандскиот премиер случајно истурил кафе – и сам го исчистил, на општо воодушевување на сите присутни. Марк Руте доживеал мала незгода кога влегол во ...
| | веќе видена | слични

Холандскиот премиер Марк Руте самиот си го чистеше истуреното кафе со џогер, а хигиеничарките одстрана му се восхитуваа на завидната скромност што ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 153 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 148 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 112 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Политичар ќе истури - политичар ќе си избрише

Од:
До кого (е-маил):
Порака: