КОД: Русковска не верува дека Јанева избегала, двајца обвинители од СЈО побарале да дадат исказ


Обвинителката Вилма Русковска не знае каде е специјалната обвинителка Катица Јанева, која минатата недела поднесе неотповиклива оставка, а неколку часа подоцна ...
| | веќе видена | слични
9 копии
3 копии

Првоосомничениот во случајот Рекет, Бојан Јовановски бил префрлен на скопските клиники „Мајка Тереза“. Како што пренесуваат дел од медиумите, Јовановски таму е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

До пет години максимална затворска казна може да добијат осомничените во случајот Рекет. Но, сепак таа казна се однесува ако органите им судат за делото ...
| | веќе видена | слични

Казна затвор од една до пет години им се заканува на осомничените во случајот „Рекет“, ако ним им се суди само за делото „трговија со влијание“. Тоа е едно од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 213 | | | веќе видена

Нови 200 случаи на КОВИД-19, 15 оздравени и четири починати лица, е билансот што го регистрира вчера Министерството за здравство. Според податоците, по Скопје, ...
сите 448 | | | веќе видена

Пазарот на електрична енергија е либерализиран за сите потрошувачи, вклучувајќи ги и домаќинствата, соопшти ЕСМ. Како што наведуваат од компанијата во ...
сите 238 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери се уште не испратил до претседателот на државата Стево Пендаровски известување дека Собранието е ...
сите 150 | | | веќе видена

Лаура Кодрута Ковеси со години се бореше против корумпираните функционери во Романија. Таа како директорка на агенцијата за борба против корупцијата ги гонеше ...
сите 9 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОД: Русковска не верува дека Јанева избегала, двајца обвинители од СЈО побарале да дадат исказ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: