Сметката на 1ТВ повторно е блокирана


6 копии

Вработените во 1ТВ од денес се на колективен одмор, а останува неизвесно дали ќе се вратат на работа. Ова следува откако Обвинителството за гонење на ...
| | веќе видена | слични

Синоќа, на 24 јули, периодов прилично актуелната телевизиска станица (поради аферата „Рекет“ и вмешаноста во истата на нејзиниот сопственик Бојан Јовановски) ...
| | веќе видена | слични

Вработените во телевизијата 1ТВ од денеска се на колективен одмор, а вечерва, како што објави телевизијата, се емитуваше можеби последниот Дневник.Засега е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Телевизиската екипа на 1ТВ денескаа го одржа последниот Дневник пред заминување на принуден одмор , а потоа направија групна фотографија и објавија соопштение. ...
| | веќе видена | слични

Вработените во 1ТВ заминуваат на колективен, принуден одмор. За ова информираа презентерките на централниот дневник емитуван вечерва во 20 часот, потенцирајќи ...
| | веќе видена | слични

1ТВ вечерва за последен пат емитуваше централно издание на дневникот. Новинарите и другите вработени од 1ТВ заминуваат на колективен, принуден одмор. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите во Либан започнаа само ...
сите 650 | | | веќе видена

ЗАЕВ И АХМЕТИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА Разговорите продолжуваат, изјави попладнево Зоран Заев, лидерот на СДСМ по средбата со Али Ахмети, претседателот на ДУИ во ...
сите 241 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 124 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сметката на 1ТВ повторно е блокирана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: