Македонија на патот на Русија во запирањето на НАТО


Американскиот претседател Доналд Трамп можеби верува дека НАТО е застарена организација, но рускиот претседател Владимир Путин јасно покажува дека не мисли ...
| | веќе видена | слични

Американскиот магазин „Нешнел интерест“ во својот најнов број ја анализира можноста НАТО да биде вовлечен во војна по приклучувањето на Македонија кон ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европската Унија, Русија, Кина, САД и Турција – сите сакаат да го зацврстат своето влијание на Балканот, користејќи политички и трговски релации, ја почнува ...
| | веќе видена | слични

Вашингтон ги поддржа напорите за спогодбата меѓу Грција и Поранешната Југословенска Република Македонија, за долгорочниот спорт за името и го спречи руското ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Европската унија, Русија, Кина, САД, Турција - сите ја користат трговијата и политиката за да го консолидираат влијанието на Балканот - пишува австриски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За време на говорот на францускиот претседател на лидерскиот политички самит по повод 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна, во серијата ...
сите 90 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

По протестите пред домовите на Арнаудов, Мукоски и Василевски, „Македонија-блокира“ предводена од Јанко Бачев и Филип Петровски денес ќе протестираат пред ...
сите 61 | | | веќе видена

Адвокатот Александар Тортевски во емисијата Топ Тема на телевизија Телма, истакна дека обвинението против поранешниот премиер Никола Груевски во случајот ...
сите 42 | | | веќе видена

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 69 | | | веќе видена

Демант на објавена информација, барање за извинување и на крај тужба… Ова е процедурата за реагирање на објавена информација доколку сметате дека таа не е ...
сите 45 | | | веќе видена

Тридневната инертност на институциите беше доволна екс премиерот Никола Груевски да се даде во бегство. Од петокот до понеделникот, судските служби се обидоа ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија на патот на Русија во запирањето на НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: