Русите не се откажуваат: Москва ќе продолжи да ја зајакнува армијата на Венецуела!

Русија ќе продолжи да го зајакнува воениот потенцијал на вооружените сили на Венецуела, изјави заменик рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Рјабков. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

„Лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ нема граници. Срамно е ВМРО-ДПМНЕ да зборува за Охрид и Охридскиот регион откако 11 години на мал милион начини го злоупотребуваа ...
сите 95 | | | веќе видена

И покрај невремето што минатата недела ја зафати Грција, туристите сепак не се исплашија. Наш читател ни испрати фотографии од колоните на македонско-грчката ...
сите 142 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русите не се откажуваат: Москва ќе продолжи да ја зајакнува армијата на Венецуела!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: