Туристички престој на Меѓународната вселенска станица ќе чини 52 милиони долари


Компанијата Bigelow Space Operations, зад којашто стои милијардерот Роберт Биглоу, планира да испрати 16 туристи – астронаути на едномесечен престој на ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Руската вселенска агенција "Роскосмос", Дмитриј Рогозин, и предложил на Кина создавање на заедничка база на Месечината, од каде двете земји би ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американската вселенска агенција уште одамна најави дека има намера да организира туристички летови, а денеска го промовираше „ценовникот“ за престој и лет до ...
| | веќе видена | слични

Од НАСА објавија дека од 2020 Меѓународната вселенска станица ќе биде отворена за туристи кои ќе имаат желба и можност да ја посетат, со што се укинува ...
| | веќе видена | слични
5 копии

НАСА соопшти дека ќе дозволи приватни лица да ја посетуваат Меѓународната вселенска станица. Наведено е дека првата посета ќе биде на почетокот на следната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 186 | | | веќе видена

Високaтa претставничка на ЕУ за надворешни работи и безбедност, Федерика Могерини, во Вашингтон зборуваше со американскиот државен секретар, Мајкл Помпео, за ...
сите 127 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 14 | | | веќе видена

Пејачот и композитор Димитар Андоновски, освои две награди за музика на 54. издание на македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ во Прилеп. Тој ...
сите 47 | | | веќе видена

За две години многу работи се променија во нашата земја. Од заробена држава станавме светол, блескав пример во регионот. Од уназадување повторно одиме напред. ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Туристички престој на Меѓународната вселенска станица ќе чини 52 милиони долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: