Руски шегаџии сакале да го усреќат Елтон Џон: му сместиле разговор со Путин


Поп-пејач Елтон Џон на Инстаграм се пофали дека по телефон му се јавил лично претседателот Владимир Путин, кој му ветил и средба лице-в-лице на овој пејач и активист за правата на хомосексуалците, за да зборуваат за „ЛГБТ-рамноправноста во Русија“.не знаеќи дека зад ова стојат руски шегаџии. Но, Дмитриј Песков, секретарот за односи со јавност на рускиот претседател подоцна негираше дека воопшто се случил таков повик и додаде дека не му е јасно со кого разговарал сер Елтон, јавува Раша тудеј, пренесе МКД. Познатите руски шегаџии Вован и Лексус за Раша тудеј рекле дека тие стојат зад вчерашната меѓународна медиумска сензација. Тие му се јавиле на Елтон Џон претставувајќи се како рускиот претседател Владимир Путин со „намера“ да разговараат за правата на хомосексуалците. Владимир Краснов и Алексеј Столјаров, односно Вован и Лексус, раскажале дека Вован се претставил како Путин, а Лексус - кој одлично го познава англискиот јазик - се преправал дека е секретарот за печатот на претседателот, Дмитриј Песков, кој го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поп ѕвездата Елтон Џон одвај го дочекал повикот за да се состане очи во очи со претседателот на Русија, Владимир Путин! Меѓутоа, не знаел дека бил предмет на измама од руски новинари кои го надитриле така што му се претставиле како портпароли на рускиот претседател Путин. - Правата на малцинствата се кршат и тука има простор за напредок, но за тоа би сакал лично со претседателот Путин - порачал Елтон Џон, очигледно расположен да се види со рускиот претседател. Расположениот Елтон Џон веднаш по телефонскиот повик се пофалил на Инстаграм, не знаејќи дека е измамен. „Ви благодарам претседателе Путин што одговоривте на повикот и што разговаравте денеска со мене на телефон“, напишал Елтон под фотографијата од Рускиот лидер која ја поставил на Инстаграм. Кратко потоа се огласил и официјален Кремљ. - Претседателот на Русија, Владимир Путин, не разговарал со британскиот музичар Елтон Џон, но е подготвен со него да расправа за проблемите за сексуалните малцинства, доколку тој тоа го побара - соопштил портпаролот на ...
| | веќе видена | слични

Расположениот Елтон Џон веднаш по телефонскиот повик се пофалил на Инстаграм, не знаејќи дека е измамен. Поп ѕвездата Елтон Џон одвај го дочекал повикот за да се состане очи во очи со рускиот претседател Владимир Путин. Меѓутоа, не знаел дека бил измамен од руски новинари кои му се претставиле како портпаролот на рускиот претседател, но и како самиот Путин. "Правата на малцинствата се кршат и тука има простор за напредок, но за тоа би сакал лично со претседателот Путин", порачал Елтон Џон, очигледно расположен да се види со рускиот претседател. Расположениот Елтон Џон веднаш по телефонскиот повик се пофалил на Инстаграм, не знаејќи дека е измамен. "Ви благодарам претседателе Путин што одговоривте на повикот и што разговаравте денес со мене на телефон", напишал Елтон под фотографијата од Рускиот лидер која ја поставил на Инстаграм. Кратко потоа се огласил и официјален Кремљ. "Претседателот на Русија, Владимир Путин, не разговарал со британскиот музичар Елтон Џон, но е подготвен со него да расправа за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Двајца познати руски комичари телефонски го повикале Елтон Џон и му се претставиле како претседателот Владимир Путин и неговиот портпарол, во што славниот британски музичар потполно поверувал, пренесува Макфакс. Владимир Краснов и Алексеј Столјаров му се јавиле на Елтон Џон, откако овој неодамна изјави дека би сакал директно да разговара со претседателот Владимир Путин за правата на хомосексуалците во Русија, пишува во четвртокот Комсомолска Правда. Елтон Џон минатиот викенд за BBC изјави дека би сакал разговара за темата со Путин Тој ја изложи ремата за толеранцијата и правата на луѓето, вклучително и во Украина, на форумот Јалтска европска стратегија (YES) во Киев. „Мислевме дека Путин веројатно нема да го повика или ќе се сретне со него, но испадна дека Елтон навистина го очекувал тој повик, па брзо проверуваше дали повикот е вистински“, изјави Столјаров, кој одлично зборува англиски па се претставил како портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. Краснов притоа го глумел Путин. Елтон Џон веднаш на својот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков побара од двајцата руски комичари, кои го измамија Елтон Џон, кога при телефонско јавување му претставија како рускиот претседател Владимир Путин, јавно да ѝ се извинат на британската поп ѕвезда. - Елтон Џон ужива целосен респект кај нас (во Русија), изјави Песков за лондонски медиуми, потсетувајќи на минатогодишната изјава на претседателот Путин дека Елтон Џон е „исклучителна личност“. Аферата со „телефонскиот разговор“ на 68-годишниот пејач и композитор, кој последнава деценија се јавува како застапник на хомосексуалната заедница, почна откако тој се пофали на својата интернет страница дека имал телефонски разговор со рускиот претседател, а во изјава за Би-Би-Си рече и дека се подготвува и лично да се сретне со Путин, за да разговара околу положбата на ЛБГТ заедница во Русија. - Повикот од Путин за мене беше најубавиот ден во животот, изјави притоа Елтон Џон, откако лани во неколку наврати ги критикуваше руските власти за нивниот однос кон хомосексуалците, нарекувајќи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Раша тудеј дошла до аудиоснимката на телефонскиот разговор меѓу сер Елтон Џон и двајцата руски шегобијци што се преправале дека се претседателот Владимир Путин и неговиот портпарол Дмитриј Песков, кој бил во функција на преведувач. Имено, во вторникот сер Елтон на Инстаграм се пофали дека по телефон му се јавил лично претседателот Путин, кој му ветил и средба лице-в-лице. Прес-секретарот на рускиот претседател Дмитриј Песков подоцна негираше дека воопшто се случил таков повик и додаде дека не му е јасно со кого разговарал сер Елтон. Вчера руските мајтапчии познати како Вован и Лексус признаа дека тие се тие што разговарале со сер Елтон: Вован се претставил како Путин, а Лексус – кој одлично го познава англискиот јазик – се преправал дека е секретарот за печатот на претседателот, Дмитриј Песков, кој го преведувал разговорот. Повикот – кој траел 11 минути, е снимен, а шегаџиите сега ја објавија снимката, која РТ ја објави во целост, со транскрипт од целиот разговор.
| | веќе видена | слични
7 копии

Двајца руски комичари изјавија дека се јавиле по телефон на британскиот музичар Елтон Џон, претставувајќи се како рускиот претседател Владимир Путин, објави „Комсомолскаја правда”. Владимир Краснов и Алексеј Стољаров, познати во Русија по добрите имитации на познати личности и политичари рекоа дека тие му се јавиле на Елтон Џон. На крајот на разговорот британскиот музичар на наводниот Путин му рекол: “Ви благодарам. Ми го поправивте расположението”, вели Краснов, кој се претставил како рускиот претседател. Во вторникот Елтон Џон објави на „Инстаграм” слика на рускиот претседател и му се заблагодари за разговорот. Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков негираше дека имало таков разговор и рече дека најверојатно станува збор за шега. Русија е критикувана од Западот и од активистите за човекови права за начинот на кој се однесува кон хомосексуалците. Елтон Џон води јавна кампања против донесениот закон за забрана на геј пропагандата во Русија во 2013 година.
| | веќе видена | слични
2 копии

Познатите „телефонски хулигани” Вован (Владимир Краснов) и Лексус (Алексеј Стољаров) признаа дека му се јавиле на Елтон Џон и се претставиле како Путин и Песков. „Да, тоа бевме ние. Алексеј зборува одличен англиски јазик, тој се претстави Дмитриј Песков и го преведуваше нашиот разговор. А Владимир Путин бев јас. Не му се јавивме ноќе, како што пренесуваат медиумите, туку 17:30 по московско време”, изјави Владимир Краснов во интервјуто за „Комсомолскаја правда“. Телефонските хулигани исто така велат дека идејата за разговор се појавила кога Елтон Џон рекол дека по средбата со Порошенко се надева и на средба со Путин. „Помисливме дека Путин нема да сака, барем не наскоро, да се сретне со Елтон Џон, а уште излезе и дека Елтон Џон нестрпливо го очекува тој повик“, целат „хулиганите“. Елтон Џон претходно му се заблагодари на Путин за повикот и додаде дека е нестрплив да се сретне лично со рускиот претседател. Портпаролот на рускиот претседател Дмитриј Песков ја демантираше информацијата за одржан телефонски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Двајца руски комичари му се јавиле на телефон на британскиот музичар Елтон Џон, претставувајќи се како рускиот претседател Владимир Путин, со цел да „разговараат“ за правата на хомосексуалците, објави „Комсомолскаја правда”. Владимир Краснов и Алексеј Стољаров, познати во Русија по добрите имитации на познати личности и политичари рекоа дека тие му се јавиле на Елтон Џон. На крајот на разговорот британскиот музичар на наводниот Путин му рекол: “Ви благодарам. Ми го поправивте расположението”, вели Краснов, кој се претставил како рускиот претседател. Во вторникот Елтон Џон објави на „Инстаграм” слика на рускиот претседател и му се заблагодари за разговорот. Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков негираше дека имало таков разговор и рече дека најверојатно станува збор за шега. Русија е критикувана од Западот и од активистите за човекови права за начинот на кој се однесува кон хомосексуалците. Елтон Џон води јавна кампања против донесениот закон за забрана на геј пропагандата во Русија во 2013 година.
| | веќе видена | слични

Останато

Во наредниот период ќе преовладува облачно време со слаби локални врнежи од дожд, а на планините од снег. По одделни котлини ќе има појава на магла, а повеќе ...
сите 239 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва побара итно распуштање на Парламентот и организирање предвремени избори. Овој став е реафирмиран на средба со партиите во ...
сите 256 | | | веќе видена

Постои рок во кој ќе треба да ги смениме личните документи поради новото име на земјата, која со уставните измени е преименувана во Република Северна ...
сите 182 | | | веќе видена

Во поликлиниката „Идадија“ има 15 од спорните вакцини против мали сипаници со погрешна декларација. Здравство ја отвори вратата за камерата на 1ТВ, која ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Руски шегаџии сакале да го усреќат Елтон Џон: му сместиле разговор со Путин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: