Руски „тролови“ ширеле дезинформации за вакцини за да создадат раздор, тврдат американски научници

Ботовите на социјалните мрежи и руските „тролови“ ширеле дезинформации околу вакцините на Твитер за да создадат социјален раздор и да шират вируси, соопштија ...
| | веќе видена | слични

Останато

Општина Струга е држава во мало. Има долга традиција на различни вери и етнички заедници, но соживотот секогаш бил по мерка. Вака ја замислувам и нашата земја, ...
сите 181 | | | веќе видена

Изборен молк пред утрешниот прв круг претседателски избори и предвремените локални избори во општините О хрид, Д ебар и Н ово С ело. На полноќ заврши изборната ...
сите 222 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 115 | | | веќе видена

Тројцата претседателски кандидати Блерим Река, поддржан од Алијансата за Албанците и Беса, кандидатката поддржана од ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова и ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Руски „тролови“ ширеле дезинформации за вакцини за да создадат раздор, тврдат американски научници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: