Лажна тревога за ракетен напад


6 копии

Руската противоздушна одбрана во базата Хмејмим во Сирија соборила неколку мали воздушни цели со непознато потекло, соопшти портпаролот на базата, додавајќи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Руските сили кои што се сместени во базата Хмејмим во Сирија пресретнале и уништиле неколку неидентификувани мети кои што подоцна било утврдено дека се ...
| | веќе видена | слични

Руската против-воздушна одбрана во базата Хмејмим во Сирија собори неколку „мали воздушни мети од непознато потекло“, изјавил портпаролот на базата, без да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Исчистени и дезинфицирани се станот и влезот во станбената зграда во која завчеравечер се одвиваше вистинска драма. Сцените со евакуирање станари од влезот ...
сите 166 | | | веќе видена

Делегација предводена од премиерот Зоран Заев синоќа беше во официјална посета на Белата куќа каде имаше средба со американскиот потпретседател Мајк Пенс. ...
сите 102 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Битола поднесе кривична пријава против Ф.С.(28) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“. ...
сите 69 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 18 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лажна тревога за ракетен напад

Од:
До кого (е-маил):
Порака: