Крвопролевање во Белград - полицијата на лице место

Ученик од средното туристичко училиште, 17-годишниот С.С. е повреден во паркот од училиштетот во Нов Белград. Како што пренесуваат медиумите, најверојатно е нападнато со нож од друго момче. С.С. е исечен по грбот, рацете и нозете. Со возило на Итна помош е превезен во Ургентниот центар. Не е животно загрозен, бил во свесна и стабилна состојба. Полицијата се наоѓа на местото на настанот и врши увид.
| | веќе видена | слични

Од попладневните часови во хрватското место Опузен се одвива вистинска драма бидејќи маж во својата куќа активирал плинска боца и предизвикал пожар, а при интервенцијата повредени се двајца полицајци. Мажот на полицајците за време на интервенцијата им ги расекол рацете со остар предмет. Сѐ наводно започнало поради детски роденден во соседството, бидејќи му пречела гласната детска веселба. Потоа избила кавга, а соседите повикале полиција. Бидејќи активирал плинска боца и предизвикал пожар, мажот се качил на кров, а полицијата со него сѐ уште преговара. Од полицијата наведуваат дека станува збор за 49-годишен маж кој во Опузен им се заканувал на соседите.
| | веќе видена | слични

Во загребската населба Вукомерац дошло до пукање во близина на основно училиште. „Се слушаа рафали, автомобилите се избушени како швајцарско сирење, а децата се забракадирани во училиштетот“ вели жена која била сведок на пукањето. Таа додала дека дошло до кавга и огнена пресметка меѓу членови на едно семејство кое живее недалеку од училиштетот. Како што велат соседите, кавгата избила меѓу браќата, а интервенирала полицијата. На лице место имало десетина полицајци, но тоа не било доволно за ситуацијата да се смири. И денеска од куќата се слушаат пукотници. На лице место се упатиле специјалци, а засега е утврдено дека непознат сторител пука со огнено оружје и оштетил неколку автомобили и куќа, но нема повредени.
| | веќе видена | слични

Останато

Aко некој на јавна функција носи одлуки без да има правен основ, тоа е кривично дело за злоупотреба на положбата и тоа е кривично дело кое не застарува и нема ...
сите 449 | | | веќе видена

Само еден ден пред сведочењето на бизнисменот Орце Камчев во случајот „Рекет“, утринава полицијата влезе во неколку негови фирми. Причината за упадот е наводен ...
сите 460 | | | веќе видена

Истражители, експерти, стручна и административна служба можеле да бидат дел од Специјалното јавно обвинителство, а за тоа одлучувала специјалната јавна ...
сите 93 | | | веќе видена

Во Скопје се одржa протестен Марш за чист воздух, преку кој граѓаните побараа ефикасност од надлежните институции во борбата со загадувањето на воздухот.На ...
сите 56 | | | веќе видена

Синоќа во 20,26 часот било пријавено дека во Битола, на улицата “Никола Тесла“ патничко моторно возило “БМВ“ со битолски регистарски ознаки управувано од ...
сите 120 | | | веќе видена

Партијата нема должничко-доверителски односи со компаниите коишто беа споменати денеска во медиумите, рече вечерва во Ѓорче Петров претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 224 | | | веќе видена

Во интервју за магазинот „ГО“, Златан Ибрахимовиќ имаше остри зборови кон Кристијано Роналдо. Италија Запрашан дали со враќањето во Серија А ќе го види ...
сите 203 | | | веќе видена

Пендаровски, како што инфомираат од претседателскиот кабинет,  ќе има обраќање на конференцијата „Балкански дијалози“ на тема „Проширување на ЕУ – неисполнето ...
сите 239 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Крвопролевање во Белград - полицијата на лице место

Од:
До кого (е-маил):
Порака: