Руската полиција приведе 400 луѓе на опозициски протест


4 копии
3 копии
4 копии

Во Москва се одржуваат протести на опозицијата поради обид на полицијата, наводно, да му подметне дрога на новинарот Иван Голунов. Во нередите уапсени се 100 ...
| | веќе видена | слични

Полицијата уапсила повеќе од 200 луѓе за време на протестите во Москва за поддршка на новинарот Иван Голунов , кои беа најавени пред тој да биде ослободен од ...
| | веќе видена | слични

– Ви благодарам за поддршката. Ќе продолжам да работам и да истражувам – рече 36-годишниот новинар, видно потресен, обраќајќи им се на десетиците новинар и ...
| | веќе видена | слични

Рускиот новинар Иван Голунов низ солзи се заблагодари за поддршката, откако беше ослободен од судското обвинение против него за криумчарење на дрога и пуштен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рускиот новинар Голуванов, ќе биде пуштен од куќен притвор и против него е отфрлено обвинението, соопштило Министерството за внатрешни работи на Русија. ...
| | веќе видена | слични

Кривичната постапка против рускиот истражувачки новинар, кој предизвика улични протести и обвиненија за недолично однесување на полицијата е отфрлена заради ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вечерва во Топ Тема на ТВ Телма гостуваат портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски, поранешниот пратеник од редовите на СДСМ Павле Боговески и Лилјана Попвска ...
сите 194 | | | веќе видена

Откако една од туристките се фотографирала гола во текот на посетата на Чернобил, сценаристот на популарната HBO серија ги критикувал туристите. „Туристите кои ...
сите 81 | | | веќе видена

Полските хулигани кои направија тотален хаос пред Националната Арена „Тодор Проески“ во петокот попладне, кога групи од по стотина припадници меѓусебно се ...
сите 174 | | | веќе видена

Во трагичната несреќа , кога на бродот налета туристички крузер и го преврте загинаа 28 јужнокорејски туристи. Денеска во извлечениот бродскитруп биле најдени ...
сите 67 | | | веќе видена

Постои ли опасна медиумско-политичка банда, која изнудува пари за рекламирање.. Секојденвено се споменуваат примери и нови сведоштва за кои досега нема докази, ...
сите 123 | | | веќе видена

Веќе шест дена Прилеп е средиште на македонскиот театар. Веќе помина половина од програмата на 54-то издание на МТФ „Војдан Чернодрински“. Останаа уште три ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Руската полиција приведе 400 луѓе на опозициски протест

Од:
До кого (е-маил):
Порака: