Руска флота пристигна во пристаништето во Хавана


Рускиот претседател Владимир Путин истакна дека смртта на 14. морнари е огромна загуба и нареди истрага за трагедијата.Руската војска вчера соопшти дека 14 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Рускиот претседател Владимир Путин ја опиша како голема загуба смртта на 14 морнари во пожар што избувна во подморница на руската армија и додаде дека наредил ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Русија, Владимир Путин, му наредил на министерот за одбрана Сергеј Шојгу да одлета во Североморкс, за да осигури да биде спроведена темелна ...
| | веќе видена | слични

Отворена е воена истрага за пожарот на руската подморница во која животот го загубија 14 морнари, потврди портпаролката на Истражниот комитет, Светлана ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Четиринаесет морнари загинаа во пожар во руска подморница. Kако што јави Би-би-си, тие се затруле од отровните гасови кога подморницата била зафатена од пожар. ...
| | веќе видена | слични

Четиринаесет морнари загинаа во пожар во руска подморница, соопшти руското Министерство за одбрана. Морнарите се отруле од отровните гасови кога подморницата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во дуелот на Канал 5 вечерва изјави дека „бомбата“ која ја емитуваше пратеникот Антонио Милошоски е од состаноците на кои ...
сите 257 | | | веќе видена

Резултатите на двете лица кои беа тестирани вчера за коронавирус се негативни, а од утрово е тестирана уште една жена за која се чекаат резултатите, соопшти ...
сите 710 | | | веќе видена

Вие држите морални предавања за 27 април, за настан во кој и вие бевте учесник во толпата која сакаше да ме убие. Ве видовме на сликите и сега држите морални ...
сите 196 | | | веќе видена

Активисти на ВМРО-ДПМНЕ, како и членови на највисокото раководство на партијата ќе учествуваат на дводневната политичка академија што во организација на ...
сите 152 | | | веќе видена

1 Што е најразумна реакција на граѓанин, кога ќе чуе од епидемиолог од Институтот за јавно здравство дека еден случај на коронавирус не преставува опасност за ...
сите 128 | | | веќе видена

Снимките кои беа објавени во неделата од страна на пратеникот Антонио Милошоски а на кои се слушаше гласот на Зоран Заев ќе бидат дадени на форензика. Според ...
сите 63 | | | веќе видена

Вчера во 12,20 часот во СВР Охрид од ТППЕ Охрид, бил пријавен пожар во помошна просторија на ул.„Живко Чинго“. Од полициски службеници од СВР-Охрид излезено ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Руска флота пристигна во пристаништето во Хавана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: