Русија ја спасува економијата на Венецуела за стратешкo влијание во регионот

4 копии

Русија прави напори да го запре економскиот колапс на Венецуела, а за возврат добива контролни делови од нафтено-енергетскиот сектор на земјата и индиректен ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
5 копии

САД нема да го признаат легитимитетот на неодамна избраниот венецуелски претседател Николас Мадуро и ќе го зајакнат притисок врз неговиот режим, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Делегација на Европската Унија нема да присуствува на инаугуративната седница на венецуелскиот претседател, Николас Мадуро денеска во Каракас – потврди ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии
повеќе

Останато

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева до 14 часот треба да одлучи дали обвинителите Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски ќе бидат изземени од предметот ...
сите 682 | | | веќе видена

Паниката на ВМРО-ДПМНЕ кулминира, стравот од правдата и одговороност за сите што го прекришиле законот е се поголем. Стоилковски ја утнал адресата, вистинското ...
сите 293 | | | веќе видена

Деновиве со ФБ статус министерот за надворешни работи Димитров порача дека кај него има чувство на бес и апатија заради криминалните димензии на случајот ...
сите 295 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русија ја спасува економијата на Венецуела за стратешкo влијание во регионот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: