Путин зачуден од антируските потези на Западот


2 копии

Руската амбасада во Лондон соопшти дека се сомнева во соопштението, кое Скотланд Јард во средата навечер го издаде во име на ќерката на поранешниот контрашпион ...
| | веќе видена | слични

Ќерката на рускиот поранешен шпион Сергеј Скрипал, Јулија, по заздравувањето и излегувањето од болница е на нови маки, бидејќи наводно стравува дека нападот на ...
| | веќе видена | слични

Руската амбасада во Лондон побарала од Велика Британија што побрзо да достави докази дека кон Јулија Скрипал, ќерката на двојниот шпион Сергеј Скрипал, се ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Руската Амбасада во Лондон соопшти дека секакво преместување на Сергеј и Јулија Скрипал на тајна локација ќе го смета за киднапирање на свои државјани. Руската ...
| | веќе видена | слични

Сергеј Скрипал, поранешен поручник во руското воено разузнавање кој ѝ предаде десетина руски шпиони на британската тајна служба, и неговата ќерка Јулија беа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Германскиот министер за правда Катарина Барли изрази разочараност од планот на британската премиерка Тереза Меј за ќорсокакот за прашањето за брегзит. -Велика ...
сите 401 | | | веќе видена

Договорот за името ќе биде ратификуван во грчкиот Парламент, според очекувањата на упатените. Претседателот на грчкиот Парламент, Никос Вуцис порача дека иако ...
сите 175 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 327 | | | веќе видена

Грчкиот парламент се очекува во вечерните четврточни часови да го ратификува Преспанскиот договор со Македонија за решавање на деценискиот спор за името на ...
сите 127 | | | веќе видена

Речиси целата земја со денови се гуши во загадениот воздух, а вечерва најзагадено е во Струмица 303 ПМ 10 честички на метар кубен, Гостивар 202 ПМ 10 честички, ...
сите 91 | | | веќе видена

Претседателот на грчкиот парламент, Никос Вуцис, одлучи дека дебатата за Преспанскиот договор со кој ќе се стави крај на 27-годишниот спор околу името со ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Путин зачуден од антируските потези на Западот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: