Русија ги повика САД целосно да се повлечат од Сирија

7 копии

Русија псоедува повеќе крстосувачки ракети од типот, според западната номенклатура, SSC-8 со среден дострел отколку што се знаеше, објави во неделата ...
| | веќе видена | слични

Русија располага со повеќе ракети од среден дострел од типот Новатор 9М729 (ССЦ-8 по класификацина на НАТО) отколку што се сметало. Тоа го објави германскиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По пропаѓањето на Договорот за неширење на ракети со краток и среден дострел (ИНФ), Украина ќе добие право да произведува и разместува копнени балистички ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Русија ќе биде подготвена да ги разгледа новите предлози од САД за замена на суспендираниот нуклеарен договор од времето на Студената војна со нов договор, кој ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Уште еден американско-руски договор е во опасност после одлуката на САД да се повлече од договорот за контрола на оружјето, изјави денес заменик министерот за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 176 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата која се случи на 13. февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават ...
сите 268 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 159 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, вечерва остро реагираше на информациите што ги објави порталот Алмакос дека тој отворено ќе лобира Никола Димитров да биде ...
сите 196 | | | веќе видена

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага откако уште ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русија ги повика САД целосно да се повлечат од Сирија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: