Русија поканета посилно да инвестира во Северна Македонија


2 копии

Новата динамика на работата на Меѓувладината комисија за соработка меѓу Северна Македонија и Руската Федерација е добра основа за оптимизам за продлабочување ...
| | веќе видена | слични

Премиерот во заминување Зоран Заев не се сеќава на сопствената изјава дадена пред неколку месеци дека руски бизнисмени финансирале радикални протести во ...
| | веќе видена | слични

Освен досегашните области – енергетиката, транспортот и земјоделството, соработката со Руската федерација ќе се прошири и во други области, договориле ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Премиерот Зоран Заев рече дека претстојниот НАТО самит и имплементацијата на Преспанскиот договор секако ќе бидат дел од темите на кои ќе разговара денеска во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата Зоран Заев прими делегација од учесниците на Бизнис Форумот меѓу претставници на деловната заедница од Северна Македонија и Руската ...
| | веќе видена | слични

Со сосема нова реторика за Руската федерација настапи премиерот во заминување на руски форум посветен на економските врски помеѓу двете земји, коментира ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Мохамед Салах игра во фантастична форма оваа сезона и е еден од фудбалерите кои се во најдобра форма во последните неколку месеци. Англија Многу прав крена ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русија поканета посилно да инвестира во Северна Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: