Русија има неверојатно оружје од кое непријателите ги „боли глава“ (ВИДЕО)


Рускиот одбранбен систем „Автоматика" разви три најнови типови на наоружување со радио-електронска борба против дронови, преносни верзии на „Пишчаљ" и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Полициските службеници имаат оперативни информации дека криминална група од територијата на Црна Гора се обидела да ја убие новинарката на „Вијести“ Оливера ...
сите 82 | | | веќе видена

„На шест денови до рефереднумот за иднината, Христијан Мицкоски не само што нема став за најважното прашање, туку упорно негира се што и носи добро на ...
сите 66 | | | веќе видена

Претседателството на најголемата косовска опозициска партија, Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК), на вчерашната седница донесе одлуки за преземање активности ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русија има неверојатно оружје од кое непријателите ги „боли глава“ (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: