Руската армија урнала беспилотни летала во реонот на базата во Сирија


2 копии

Неидентификувани беспилотни авиони биле урнати крај руската воена база „Хмејмим" во Сирија, соопшти денеска портпарол на базата. Неидентификувани беспилотни ...
| | веќе видена | слични
8 копии
5 копии
3 копии

Сиријската армија ја презеде контролата врз патната линија Дамаск-Аман кон стратешки клучниот граничен премин „Насиб“, соопшти извор во сириската армија. ...
| | веќе видена | слични

Владата на Сирија и опозициските сили на Дамаск, постигнаа договор за склучување на примирје во јужниот дел на земјата, пренесе „АФП“, повикувајќи се на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сириските бунтовници постигнаа договор со руски офицери за етапно предавање на оружјето и за распоредување на припадници на рускате воена полиција крај ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Боинг 737 Макс, е модел на авион кој во две несреќи однесе 300 животи, а произведен е при брзање на компанијата Боинг да се престигне конкуренцијата. Сега се ...
сите 46 | | | веќе видена

Францускиот муслимански совет (ЦФЦМ), водечки претставник на муслиманите во Франција, денеска соопшти дека ги тужи „Фејсбук“ и „Јутуб“, бидејќи емитувале ...
сите 95 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Кристоф Кастање веќе нема авторитет, а тоа ги отежнува обидите на претседателот Макрон да најде конструктивен излез од кризата ...
сите 96 | | | веќе видена

Ако не помине законот со кој ќе се реши статусот и ќе се продолжи работата на Специјалното јавно обвинителство се зголемува можноста земјава во јуни да не ...
сите 130 | | | веќе видена

Белград е еден од гарантите на Дејтонскиот договор врз основа на која функционира Република Српска, и нема дозволи постоењето на оваа структура да биде ...
сите 170 | | | веќе видена

Кога ВМРО-ДПМНЕ ќе достави конкретни амандмани на Законот за Јавно обвинителство, тогаш ќе има нова средба за да се разгледаат, кажа министерката за правда ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Руската армија урнала беспилотни летала во реонот на базата во Сирија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: