Вејн Руни: Меси е најдобар на сите времиња

Вејн Руни го рангираше асот на Барселона Лео Меси пред неговиот поранешен соиграч Кристијано РоналдoЅвездата на Манчестер Јунајтед го потврди тоа на еден разговор од Facebook.Од Руни беше побарано да го спореди Меси со асот на Реал Мадрид Роналдо и тој изјавил:“Начинот на кој тој игра и постигнува голови …..е спектакуларен,”“Од моја гледна точка Меси е најдобриот досега”
| | веќе видена | слични

Долго време се води дебата за тоа кој е најдобриот фудбалер на денешницата, а најчесто се споменуваат имињата на ѕвездите на Барселона и Реал Мадрид - Лео Меси и Кристијано Роналдо. Вејн Руни пет години играше покрај Португалецот на Олд Трафорд, но и покрај тоа вели дека Лео Меси е подобар фудбалер од CR7. Одговарајќи на прашања поставени од фановите на Фејсбук, Руни рече: “Меси или Кристијано Роналдо? Би рекол Меси.” “Во моите очи тој е најдобриот во историјата.” “Начинот на кој игра, головите кои ги постигнува, сето тоа е спектакуларно.”
| | веќе видена | слични

Фудбалерот на Манчестер Јунјтед, Вејн Руни изјави дека играчот на Барселона Лионел Меси е најдобар во светот. Англичанецот истакна дека стилот на игра и бројот на погодоците кои ги запиша играчот на Барселона, ја потврдуваат неговата изјава. Руни потенцираше дека Меси не е најдобар фудбалер во моментов, туку според него Аргентинецот е најдобар на сите времиња.
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо или Лионел Меси? А што велите за Пеле? Фудбалската дилема која од поодамна ги преокупира поклониците на најважната споредна работа на светот натера многу познати и помалку познати „да си го покажат паметот“. И додека целиот свет се расправа околу тоа кој е подобар, Португалецот или Аргентинецот, легендарниот голгетер Алфредо ди Стефано нема дилеми. Самиот има интересна позадина, Аргентинец е, а фудбалските врвови ги освои во дресот на Реал Мадрид. Затоа нема пристрасност кон ниедна од двете понудени опции, туку интересно, одбира трета. Тој смета дека Бразилецот Пеле е подобар од асовите на Реал Мадрид и на Барселона. „Меси и Роналдо се извонредни фудбалери, меѓутоа Пеле беше подобар од нив. Меси е техничар, доминира во казнениот простор и во овој дел од играта е подобар од Роналдо. Од друга страна, Кристијано е подобро граден, физички е исклучително силен, има брзина и е неверојатно храбар“, изјави 86-годишниот Ди Стефано. Пред само некој ден, своите ставови на „вечната“ тема ги изнесе и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Граѓаните сами ќе си ја платат Република Северна Македонија. Сите документи – лични карти, возачки дозволи, пасоши, здравствени книшки, регистарски таблички ќе ...
сите 220 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 196 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 271 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст" што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 138 | | | веќе видена

Фирмата „Авто мото здружение Гостивар“, чиј сопственик е газдата на „Дурмо турс“, минатата година имала забрана да врши технички преглед на возила. Забраната е ...
сите 471 | | | веќе видена

Евро-Атлантскиот Совет на Македонија на својата интернет страница објави интерактивна мапа преку која може да се следи кои земји членки на НАТО го ратификуваа ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вејн Руни: Меси е најдобар на сите времиња

Од:
До кого (е-маил):
Порака: