Вејн Руни капитен на Англија

По прв пат во кариерата , напаѓачот на Манчестер Јунајтед ќе биде капитен на репрезентацијата на Англија. Во петок тој ќе биде предводник на својата репрезентација на мечот со репрезентацијата на Сан Марино, натпревар од квалификациите за Светското првенство во Бразил 2014 година.
| | веќе видена | слични

После натпреварот со Сан Марино, Вејн Руни призна дека би сакал почесто да ја носи капитенската лента на АнглијаПосле натпреварот на кој Англија го совлада Сан Марино 5-0, Вејн Руни изјави дека е многу горд што беше капитен на англиската репрезентација.“Ако добиете можност да бидете капитен на вашата репрезентација, тоа е можност кој секој играч трена да ја зграпчи со двете раце.”“Во иднина се надевам повторно ќе ми се случи. Но сега Џерард е нашиот капитен, и сите треба да се водиме според неговиот пример како да се биде капитен на Англија.”- изјави Руни.
| | веќе видена | слични

Селекторот на англиската репрезентација Рој Хоџсон призна дека ќе им даде одмор на некои играчи во натпреварот против аутсајдерот Сан Марино вечерва. На Англичаните им претстои многу тешко гостување кај Полска во вторник и од оваа гледна точка, Хоџсон ќе се обиде да ги спаси силите на некои од своите најдобри играчи. Единственото сигурно до овој момент е дека Вејн Руни ќе биде стартер, бидејќи ќе го изведе тимот со капитенската лента утре. "Не сум им рекол на никого од фудбалерите, дали ќе започне против Сан Марино или не. Очигледно Вејн ќе игра, бидејќи е капитен. Имам добра идеја за составот, но нема да го објавам пред да разговарам со момчињата", изјави Хоџсон. "Ќе има промени во тимот сигурно, бидејќи не чека тешко гостување во Варшава само по три дена. Знам каков состав да извадам на Вембли, кој ќе може да го победи Сан Марино. Колку точно од вообичаените носители нема да пуштам во игра, ќе одлучам допрва", призна уште англискиот селектор.
| | веќе видена | слични

Вејн Руни ќе биде капитен на денешната средба за Англија против Сан Марино во квалификациониот натпревар за СП 2014Англија го пречекува Сан Марино на стадионот Вембли и напаѓачот на Манчестер Јунајтед ќе ја носи капитенската лента.Селекторот Рој Хоџсон за оваа средба ќе биде без редовните капитени Стивен Џерард(суспензија) и Френк Лампард(повреда).Ова за Руни ќе биде 76 настап за англиската репрезентација и за прв пат ќе биде капитен на Англија.
| | веќе видена | слични
2 копии

Англискиот селектор Рој Хоџсон му ја додели капитенската лента на Вејн Руни и утре тој ќа ја предводи својата репрезентација на дуелот против Сан Марино. Руни ќе ја предводи Англија во отсуство на капитенот Стивен Џерард, кој е казнен поради црвениот картон против Украјна. Франк Лампард исто така неможе да настапи против Сан Марино, бидејки заработи повреда во саботата на натпреварот против Норич.
| | веќе видена | слични

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед Вејн Руни ќе биде капитен на фудбалската репрезентација на Англија на утрешниот натпревар со Сан Марино во квалификациите за СП 2014. година во Бразил. Фудбалскиот сојуз на Англија (ФА) му ја одзеде капитенската лента на левиот бек на Челзи, Ешли Кол, кој преку Твитер упати погрдни зборови до челниците на ФА, поради суспензијата на неговиот соиграч Џон Тери на четири натпревари поради расизам. ФА одлучи капитенската лента да му ја даде на Вејн Руни и тоа за првпат во неговата кариера. "Ова е голема чест за мене. Мило ми е што се одлучија за мене. Едвај чекам како капитен да излезам пред преполниот Вембли со својата репрезентација", изјави Руни за БиБиСи.
| | веќе видена | слични

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни ќе биде капитен на Англија во петок во квалификациите за СП против Сан Марино на “Вембли“, објави ФА. Руни ќе ја предводи Англија во отсуство на првиот капитен Стивен Џерард, кој е казнен поради црвениот картон против Украјна. Франк Лампард исто така неможе да настапи против Сан Марино, бидејки заработи повреда во саботата на натпреварот против Норич.
| | веќе видена | слични

Останато

Само Заев и власта се виновни за заминувањето на Груевски од државата, и тие со тоа само ја покажаа неспособноста, велат во најновото соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. ...
сите 140 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 182 | | | веќе видена

За време на говорот на францускиот претседател на лидерскиот политички самит по повод 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна, во серијата ...
сите 116 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 71 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 136 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вејн Руни капитен на Англија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: