Руиз: Пред една година сакав да завршам со боксот, бидејќи немав пари


3 копии
3 копии
4 копии
2 копии

Поранешниот шампион во тешка категорија Ентони Џошуа не се сеќава на ништо по нокдаунот во третата рунда од поразот од Мексиканецот Енди Руиз Јуниор, открива ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот светски шампион во бокс во тешка категорија Ентони Џошуа повторно ги отфрли шпекулациите дека е повреден во спаринг пред натпреварот против Енди ...
| | веќе видена | слични

Енди Руиз-Џуниор побара 50 милиони долари за реванш дуелот со Ентони Џошуа на територијата на Велика Британија, објавија медиумите вчера. Сметаниот за ...
| | веќе видена | слични

Eнтони Џошуа изгуби во Њујорк од Мексиканецот Енди Руиз. На Руиз кој во борбата влезе како замена за суспендираниот Џерел Милер никој не му даваше премногу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Реванш мечот меѓу новиот светски првак в тешка категорија, Мексиканецот Енди Руиз Јуниор и Бротанецот, Ентони Џошуа ќе се случи кон крајот на годинава, потврди ...
| | веќе видена | слични

Останато

На четвртиот ден од пробниот попис на населението кој се одржува во 13 општини, Заводот за статистика се соочува со тecнички пpoблеми при анкетирањето со пomош ...
сите 180 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 159 | | | веќе видена

Повеќе места во државата попладнево беа зафатени од невреме со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Град имаше во светиниколското, кратковското, ...
сите 173 | | | веќе видена

По топлотниот бран изминатите денови, новата работна недела во гостиварскиот регион носи дестабилизација на времето, пад на дневната температурата и врнежи. ...
сите 181 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 80 | | | веќе видена

Довербата во процесот за проширување на ЕУ ќе претрпи голема штета ако веднаш не почнат преговорите за пристапување на Северна Македонија и Албанија, изјави на ...
сите 145 | | | веќе видена

Годинава фестивалот, кој се одржуваше под мотото „Ова е наше време, време за театар“, понуди и придружна програма, како и промоции на театарска и театролошка ...
сите 53 | | | веќе видена

Успехот на најновата серија HBO, “Чернобил”, резултираше со зголемен број на туристи.Уништениот и напуштен град е се повеќе привлечен за туристите, но сега ...
сите 59 | | | веќе видена

Главните сојузници на САД ја притиснаа администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп да дадат поконкретни докази со кои ќе може точно да се поврзе ...
сите 111 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, анализирајќи ја ситуацијата по средбата на премиерот Зоран Заев и канцеларката Ангела Меркел во Берлин, ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Руиз: Пред една година сакав да завршам со боксот, бидејќи немав пари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: