500 дена без повреден рудар во рудникот за олово и цинк „Саса“

2 копии
5 копии
5 копии
9 копии
5 копии

Рудникот „Саса“ поведе судска постапка против Мултиетничкиот синдикат на образованието. Како што информираа тие денеска, во рудникот постои репрезентативен ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Рудникот „Саса“ денеска соопшти дека е покрената судска постапка против Мултиетничкиот синдикат за образование (МЕСО) и рударската синдикална организација во ...
| | веќе видена | слични

Мултиетничкиот Ссиндикат на образованието соопшти дека Синдикалната организација на рударите во рудникот САСА од Македонска Каменица решила да штрајкува на ...
| | веќе видена | слични

Одлуката за инвестирање во земјава, а посебно во рударскиот сектор новиот сопственик на Саса ја донел по истражувањето на терен кое покажало дека има голем ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Кој е монструм? Дали нарачателите на ладнокрвната егзекуција на Смилковското езеро? Дали се тоа извршителите на чинот или можеби е Премиерот кој ги доведе во ...
сите 229 | | | веќе видена

На социјалните мрежи голем интерес предизвика забавата со зурли и тапани на вчерашното отворање на автопатот Демир Капија-Смоквица. Најголемиот број коментари ...
сите 182 | | | веќе видена

Дали омразата кон жените била мотив на напаѓачот со комбе? На тоа упатува не само изборот на жртвите, туку и неговите изјави на социјалните мрежи пред да го ...
сите 85 | | | веќе видена

Охридските еколози од Грашница се против изградба на регионална депонија во Дебрца или на било која друга локација. Нивниот предлог е да се продолжи со веќе ...
сите 55 | | | веќе видена

Сплетот чочеци, плех музиката, лепењето пари по трубачи налик на свадба ја намсејаа и запалија македонската јавност. Отворењето на новата автопатска делница, ...
сите 59 | | | веќе видена

Зголемени активности и залагања да се искористи позитивниот моментум во односите со Европската унија за добивање покана за членство и одредување датум за ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

500 дена без повреден рудар во рудникот за олово и цинк „Саса“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: