500 дена без повреден рудар во рудникот за олово и цинк „Саса“

2 копии
5 копии
5 копии
9 копии
5 копии

Рудникот „Саса“ поведе судска постапка против Мултиетничкиот синдикат на образованието. Како што информираа тие денеска, во рудникот постои репрезентативен ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Рудникот „Саса“ денеска соопшти дека е покрената судска постапка против Мултиетничкиот синдикат за образование (МЕСО) и рударската синдикална организација во ...
| | веќе видена | слични

Мултиетничкиот Ссиндикат на образованието соопшти дека Синдикалната организација на рударите во рудникот САСА од Македонска Каменица решила да штрајкува на ...
| | веќе видена | слични

Одлуката за инвестирање во земјава, а посебно во рударскиот сектор новиот сопственик на Саса ја донел по истражувањето на терен кое покажало дека има голем ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Во неа тој вели дека договорот со ...
сите 68 | | | веќе видена

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија.- ...
сите 108 | | | веќе видена

„Отсекогаш сум се залагал за решение кое нема да задира во идендитетот , националните интереси и уставни промени. Прашањето за името и индентитетот е постаро и ...
сите 76 | | | веќе видена

„Со цензурирани медиуми кои исто како и Премиерот не смеат да го пишат името Македонија не се стигнува во Европа. Погазена е слободата на медиумите и ...
сите 163 | | | веќе видена

Управата за заштита на културно наследство (УЗКН) ќе побара црквата „Света Богородица“ во кумановското село Матејче да биде прогласена за културно наследство ...
сите 50 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

500 дена без повреден рудар во рудникот за олово и цинк „Саса“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: