Руби се мажи, Берлускони во затвор

Откако го „среди“ Силвио Берлускони - фаталната Руби Срцекршачката објави дека и е доста од бунга-бунга забавите. Бремена е и ќе се мажи! „Во декември ќе станам мајка, а потоа јас и Лука ќе се венчаме и ќе заминеме да живееме во странство“, изјавила 18-годишната танчерка. И додека Руби ужива во својота новопронајдената семејна среќа со својот 41-годишен вереник и сопственик на нејзиниот екс-љубовник Силвио Берлусконе сетриозно му се заканува опасноста да заврши во затвор на 12 години. И тоа токму нејзиното сведочење дека и платил за секс уште кога била малолетна.
| | веќе видена | слични

Мароканката Карима Ел Маруг, или попозната како Руби Срцекршачката по секс скандалот со Силвио Берлускони откри дека е бремена и дека планира да се венча. „Во декември ќе станам мајка“, рече поранешната ’швалерка’ на Берлускони во интервјуто за списанието Chi, додавајќи дека татко на нејзиното дете е нејзиното момче, 41-годишниот менаџер на дискотеката Лука Рицо . „Нашиот син ќе се роди во Италија, а потоа ќе се венчаме и ќе заминеме да живееме во странство“, изјави 18-годишната танчерка. Изгледа дека Карима лесно успеа да се среди по скандалот со Берлускони кој во 2010 година беше обвинет дека неколку пати и платил за сексуални услуги кога таа се уште била малолетна, како и дека ја злоупотребил својата позиција затоа што извршил притисок на полицијата да ја ослободи Мароканката од затворот кога таа била уапсена заради кражба. Но, работите не стојат така ’подмачкано’ за 74-годишниот премиер на Италија, кој ако биде осуден би можел да добие и до 12 години затвор.
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 427 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 272 | | | веќе видена

Под влијание на новиот циклон кој се формира над Италија, името на циклонот е Маријан, денес во текот на вечерните часови најпрвин во западните предели, ...
сите 259 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва изјави дека поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски од Македонија се упатил кон ...
сите 291 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 31 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 231 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Руби се мажи, Берлускони во затвор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: