Ротари Клубот од Охрид донираше компјутерска опрема за децата со посебни образовни потреби во ОУ „Христо Узунов“

3 копии

Ротари Клубот од Охрид донираше компјутерска опрема на Основното училиште „Христо Узунов“ од Охрид, наменета за децата со посебни образовни потреби, кои се во ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 15. мај 2019 (ИНПРЕС) – Ротари Клубот од Охрид донираше компјутерска опрема на Основното училиште „Христо Узунов“ од Охрид, наменета за децата со ...
| | веќе видена | слични

Останато

 Тамара ја сподели фото-приказната за создавањето на фантастичниот, смарагдно зелен фустан кој го носеше на евровизиската сцена. Дело на Александар Ношпал, за ...
сите 417 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп му се заканил на Иран со уништување ако ги нападне американските интереси. Ако Иран сака да се бори, тоа и официјално ќе ...
сите 186 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 246 | | | веќе видена

Нешнл интерест Реализмот значи разбирање за различните интереси и црвени линии на државите. Неможноста ова да се оствари може да доведе до повторување на ...
сите 75 | | | веќе видена

Тамара Тодевска во своето гостување, вечерва на 1ТВ на новинарско прашање дали парите за Евровизија требало да пренеменат за амбулантни возила даде одговор кој ...
сите 53 | | | веќе видена

По оваа смена на Кикл , сите министри од коалициската партија си поднесоа оставки. ,,Во договор со претседателот на државата , му предложив на претседателот да ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ротари Клубот од Охрид донираше компјутерска опрема за децата со посебни образовни потреби во ОУ „Христо Узунов“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: