Во Росоман продолжуваат проблемите со откупот на праските, 10 килограми се продаваат за 40 денари


Вчера на кванташкиот пазар во Росоман цената на една гајба праски од 10 килограми беше од 40 до 80 денари. Производителите се револтирани. Тие велат дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Продолжува голготата на земјоделците во Росоман кои одгледуваат праска. Денеска на кванташкиот пазар во Росоман цената на една гајба од 10 килограми праска ...
| | веќе видена | слични

Полни приколки со праски. Тажни и револтирани земјоделци. Ваква е сликата денеска на кванташкиот пазар во Росоман. Една гајба од 10 килограми за само 40 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На емисија на ТВ Клан, гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој истакна дека власта ги излажа земјоделците за откуп и дојде до ситуација да ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во синоќешното гостување на ТВ Клан зборуваше и за излажаните земјоделци, на кои владата им вети откуп на родот, ...
| | веќе видена | слични

Ниската откупна цена ги принуди јаболкопроизводителите да го фрлаат родот. Вишоците ја спуштија цената. Го произведуваат за 6, а го продаваат за 3 денари по ...
| | веќе видена | слични

Вчера се сликаа со откупот на праски, како сè e во ред. Но, одете денеска во Росоман, штама е, атмосферата е траорна, рече вечерва Христијан Мицкоски во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Не може Катица Јанева да биде така злоупотребена, вели во разговор за адвокатот Звонко Давидовиќ.Премиерот Зоран Заев во интервју за МИА побара ...
сите 288 | | | веќе видена

Владата на денешната седница ја разгледа Информацијата за формирање меѓуресорска работна група за обезбедување натамошен квалитетен развој и имплементација на ...
сите 82 | | | веќе видена

Хрватското списание „Jutarnji list“ објави исклучително интересен коментар за историското финале на Вимблдон. Новак во неделата во најдраматичното и најдолго ...
сите 315 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 139 | | | веќе видена

Дали Владата и локалната власт во Охрид се способни во определениот дополнителен рок да го исполнат ветувањето и да ги реализираат клучните препораки на ...
сите 73 | | | веќе видена

Земјите од ЕУ да предложат по двајца кандидати за еврокомесар – жена и маж, побара новоизбраниот претседател на Европската комија, Урсула фон дер Лајен, ...
сите 196 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Росоман продолжуваат проблемите со откупот на праските, 10 килограми се продаваат за 40 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: