Лига на шампиони, Роналдо и понатаму урива рекорди


Чаби Алонсо имаше можност да биде дел од составот на Реал Мадрид кој ја освои популарната „Ла Десима“ со Карло Анчелоти на клупата, а со оглед на формата која ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Аргентинскиот новинар Мануел Санчез се обиде во тв шоу да ги направи ножичките на Кристијано Роналдо при погодокот против Јувентус, не само што не успеа, туку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Можеби мислите дека тој веќе направил се што може да се направи во ова натпреварување, но … Кристијано Роналдо веќе во следниот натпревар против Јувентус, кој ...
| | веќе видена | слични

Славниот фудбалер, Кристијано Роналдо пред само неколку дена ја воодушеви целата планета со спектакуларниот гол со ножички против Јувентус. Многу мислеа дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Потпретседателот изрази силна поддршка за Договорот од Преспа, кој кога ќе биде имплементиран ќе доведе до поголема сигурност и просперитет за целиот регион. ...
сите 278 | | | веќе видена

Зградата во трговскиот центар Скопјанка во која вчера повеќе од 6 часа беа евакуирани станарите поради неподнослив мирис кој предизвикувал кашлање и печење на ...
сите 78 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните и членовите на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Свети Николе.Мицкоски пред ...
сите 202 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски кој моментално е во домашен притвор, излезе со свој став околу референдумското прашање. Тој на својот ...
сите 51 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 32 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

Професорот Трајко Славески во гостувањето на ТВ 21 вечерва истакна дека и тој го дели мислењето со останатите дека договорот од Преспа е штетен. Тој вели дека ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лига на шампиони, Роналдо и понатаму урива рекорди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: