Роналдо: Клосе ќе го надмине мојот рекорд


2 копии

„Клосе има 35 години и веќе требаше да ја заврши кариерата. Се шегувам, јас сум горд на моите голови, но знам дека мојот рекорд ќе биде надминат“, рекол Роналдо, освојувач на две титули светски првак (1994, 2002). Првата титула, Роналдо ја освои во 1994 година, но на тој Мундијалн не одигра ниту една минута, додека во 2002 година со осум голови го предводеше Бразил до трофејот. Иако во 2002 година, постигна осум голови, вклучувајќи ги и двата во финалето против Германија, Роналдо, сепак, не беше прогласен за најдобар играч на Мундијалот, престижното признание замина кај германскиот голман Оливер Кан.
| | веќе видена | слични

Репрезентацијата на Португалија пристигна во Њу Џерси каде ќе ги има завршните подготовки пред Светското првенство во Бразил. Португалците беа пречекани од голем број на фанови кои навиваа и бараа автограми од милениците, но вистинска хистерија настана кога Кристијано Роналдо излезе од автобусот. Тој како секој голем спортист им се оддолжи на следбениците и им се потпишуваше на топки, дресови, маици ...
| | веќе видена | слични

Репрезентацијата на Португалија доцна синоќа пристигна во Њу Џерси каде Роналдо и компанија ќе ги вршат последните подготовки пред стартот на Мундијалот во Бразил. „Европските Бразилци“ беа пречекани од голем број фанови, а секако најголемото внимание го привлече најдобриот фудбалер на светот Кристијано Роналдо. Дел од атмосферата во Њу Џерси по пристигнувањето на селекцијата на Португалија.
| | веќе видена | слични

Претседателот на Реал, Флорентино Перез ја предупреди португалската репрезентација околу повредата на Кристијано Роналдо и неговиот настап во Бразил. Тој ги предупреди португалците дека неговата супер ѕвезда треба да игра само ако има гаранции дека е потполно здрав. „ Вознемирен сум од помислата дека некој играч може тешко да се повреди како што порано беше случај со Кака и Кедира кога играше за Германија“, уводно рече Перез и дополни „ Играчи како Кристијано Роналдо треба да играат само ако се потполно здрави“
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо со приватни моменти ги израдува фановите пред патувањето на Светското фудбалско првенство во Бразил. Славниот фудбалер на Реал Мадрид Кристијано Роналдо на Инстаграм објави фотографија на која е со својот син Кристијано Џуниор. Фудбалерот во друштво на синот го прослави Светскиот ден на децата, а португалската репрезентација денес тргнува на пат за САД, каде ќе одиграат пријателски натпревар против Мексико. Пред тргнувањето Кристијано направи селфи фотографија со колегите од репрезентацијата со пораката: „Момчињата кои ја претставуваат својата земја. Напред Португалија“.
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо ги сподели последните моменти непосредно пред неговото заминување на СП во Бразил... Познатиот фудбалер на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо објавил фотографија со своето синче Кристијано Јуниор на својот Instagram профил, непосредно пред да се подготви за пат во Бразил на Светското фудбалско првенство.
| | веќе видена | слични

Хедер Руни е 20 годишна девојка со навистина импресивен талент. Таа на својот YouTube канал поставува видеа на кои црта познати личности, од кои меѓу последните е видеото на кое е прикажано како го црта Кристијано Роналдо. Погледнете го видеото:
| | веќе видена | слични
2 копии

Кристијано Роналдо со приватни моменти ги почести фановите пред патувањето на Светското фудбалско првенство во Бразил. Славниот Роналдо на Инстаграм објави фотографија на која е со својот син Кристиано Јуниор . Фудбалерот во друштво на синот го прослави Светскиот ден на децата, а португалската репрезентација денес тргнува на пат за САД, каде ќе одиграат пријателски натпревар против Мексико. Пред тргнувањето Кристиано направи селфи фотографија со колегите од репрезентацијата со пораката: „Момчињата кои ја претставуваат својата земја. Напред Португалија“.
| | веќе видена | слични

Во Реал Мадрид се доста загрижени за здравствената состојба на суперѕвездата на тимот Кристијано Роналдо, пишува “Марка” . Португалецот ја заврши сезоната со проблеми и сега се подготвува за Светското првенство, кое не сака да го пропушти за ништо на светот. На “Бернабеу” сепак се надеваат дека тој нема да добие сериозна повреда, бидејќи знаат дека има потреба од прилично долг одмор. Носителот на Златната топка имаше повреди во бутот и мускулот на ноогата и пропушти некои од последните средби на Реал, а иако зема учество во некои, дефинитивно не беше во најдобра состојба и тоа беше видливо. Посериозен проблем сепак е со лигаментите на коленото, што им пречи на лекарите на Португалија. Фудбалерот игра, иако не се чувствува особено удобно, но е јасно дека тешко ќе биде употреблив во таква ситуација. Направените прегледи покажаа дека има благо подобрување и станува збор исклучиво за воспаление, кое сепак има потреба од време за да се излекува, а токму во овој момент Роналдо нема време за одмор. Јасно е дека ...
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо преку селфи фотографија прикажа за фановите каква е атмосферата во селекцијата на помалку од 10 дена од почетокот на СП во Бразил. Португалската селекција ја очекуваат уште два контролни натпревари пред почетокот на Мундијалот во Бразил. Против Мексико на 6-ти јуни, натпревар кој ќе се одигра на Жилет стадионот во Масачусец, САД и на 10-ти на Метлајф стадионот во Њу Џерси против Ирска. Португалија на СП во Бразил беше извлечена во групата Г заедно со САД, Гана и Германија, а ова е селфито на Роналдо кое го објави на својот Twitter профил.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија. ...
сите 226 | | | веќе видена

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 41 | | | веќе видена

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 131 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 71 | | | веќе видена

Со цел Зоолошката градина во Скопје да добие еден сосема нoв и убав лик, деновиве е поставена нова урбана опрема. Опрема се состои од нови клупи, каде ...
сите 29 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена

Ни пристигна и таа прекрасна есен, според многумина најубаво годишно време … Сепак, Меркур е денес во квадрат со Сатурн, а почетокот на есента се карактеризира ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Роналдо: Клосе ќе го надмине мојот рекорд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: