Роналдо: Лигата на шампионите е цел, но не е опсесија


2 копии
2 копии

Рикардо Кака, последниот играч кој успеал да ја освои „Златната топка“ пред доминацијата на Кристијано Роналдо и Лионел Меси, и фудбалер кој својата кариера ја ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Голот на Кристијано Роналдо, кој го постигна со „ножички“ на првиот натпревар од четвртфиналето од Лигата на шампионите против Јувентус во Торино е прогласен ...
| | веќе видена | слични

УЕФА ова попладне соопшти дека ремек-делото на Кристијано Роналдо во Торино е изгласано за најубав гол во Европа за изминатата натпреварувачка сезона, анкета ...
| | веќе видена | слични

Европската куќа на фудбалот попладнево соопшти дека ножичките на Кристијано Роналдо на „Алианц“ во Торино е голот на сезоната во Европа, малку иронично овој ...
| | веќе видена | слични

Погодокот на Кристиано Роналдо против Јувентус во првиот четвртфинален натпревар во Лигата на шампионите минатата сезона е избран за гол на годината во Европа. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 78 | | | веќе видена

Судот на почетокот на денешното рочиште за случајот “Насилство во Центар” донесе одлука на обвинетиот Никола Груевски, кој избега во Унгарија, да му се суди во ...
сите 204 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата ...
сите 85 | | | веќе видена

Постои ли белоруска врска во бегството на Груевски, повеќе унгарски медиуми пренесуваат изјава на добро информиран дипломат кој тврди дека според дипломатските ...
сите 280 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Роналдо: Лигата на шампионите е цел, но не е опсесија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: