Хари Потер апсолутен победник на доделувањето на „Лоренс Оливие” наградите

4 копии

Пиесата за детето волшебник „Хари Потер и проколнатото дете” сношти собра рекорден број награди „Лоренс Оливие”, меѓу кои и за најдобра нова пиеса. Меѓу деветте награди се оние за сценографија, осветлување, звук, костими, најдобар режисер (Џон Тифани) и три награди за глума. Џејми Паркер ја освои статуетката за улогата на Хари Потер. Приказната временски е сместена 19 години по онаа во последната книга на Џоу Роулинг. Во неа, фокусот е врз децата на Хари и неговите пријатели, како и нивните нови авантури во училиштето за магија и волшепство „Хогвартс”. За најдобар мјузикл беше проглесен „Денот на мрмотот”.
| | веќе видена | слични

Она што го сврте вниманието на јавноста е веста што светските таблоиди вчера објавија дека Кристијано Роналдо во 2009 година силувал девојка, а потоа и платил на истата за да молчи. Оваа шпекулација прво беше објавена во едно германско списание и предизвика голем интерес ширум светот, но не и кај Роналдо. Иако ПР тимот на ѕвездата на Реал се уште не се огласи за овие обвинувања, врз основа на фотографии од Роналдо објавени на својот Инстаграм е лесно да се заклучи дека оваа приказна не допира до него. Во време кога целиот свет се очекува неговиот одговор, Роналдо објави фотографија на која е насмеан и на која, како што напиша во описот, се чувствува секси. Без око да му трепне, тој го искористи скандалот за да си го промовира новиот парфем.
| | веќе видена | слични
2 копии

Правните застапници на Кристијано Роналдо жестоко ги негираат сите шпекулации дека наводно фудбалерот сексуално нападнал девојка во 2009-та година и дека и платил голема сума на пари само за да ја замолчи. „Тоа е новинарска фикција. Овие обвинувања се срамни. Роналдо ќе стори сè за да го заштити своето име. Наводната жртва одбила да излезе во јавноста и потврди дали обвинувањата се вистински. Целата приказна е поткрепена со документи чија автентичност не е потврдена“, се наведува во соопштението. Наводно, Роналдо на 13 јуни 2009 година ја сексуално ја нападнал девојката во апартман во Лас Вегас, а потоа се договорил да ѝ плати 370.000 долари за да не го пријавува случајот во полиција. Според документите на „Фудбал Ликс“, Роналдо се спогодил со жртвата на 12 јануари 2010 година, а договорот го потпишал неговиот адвокат Карло Осорио де Кастро. Девојката се согласила на спогодбата под еден услов, Роналдо да го прочита нејзиното писмо на шест страници, во кое таа опишала низ што поминала и колку биле повредени ...
| | веќе видена | слични

Еден од најдобрите фудбалери во историјата на оваа игра, Португалецот Кристијано Роналдо, ѝ платил 375.000 американски долари за молчењето на жена којашто го обвинила за силување, објави германскиот весник Der Spiegel. Според документите коишто биле објавени на интернет страницата FootballLeaks, исплатата се случила во 2010 година, а наводната жртва на силувањето во замена за споменатата сума се согласила да молчи за настаните коишто се случувале во јуни 2009 година во американски Лас Вегас. Според весникот, веројатно никогаш нема да се дознае што точно се случувало во апартман од еден луксузен хотел во Лас Вегас на датумот 13 јуни 2009 година, бидејќи двете страни се договориле за вонсудска спогодба. Наводно, документот за договорот на три страници ги потпишал адвокатот на ѕвездата на мадридски Реал, Карлос Осорио де Кастро. Во текстот на Der Spiegel се наведува дека жената му напишала писмо на Роналдо, во коешто на шест страници до поединости опишала како го доживеала наводното силување, а на фудбалерот му ...
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо е дел од нов скандал. Според дневниот германски весник, „Дер Шпигел“, португалскиот напаѓач е обвинет за сексуално насилство во Лас Вегас. Истиот весник пишува дека го знае идентитетот на жртвата и оти настанот се случил на 13 јуни 2009 година во луксузен хотел по што една девојка го пријавила случајот. Но, седум месеци подоцна таа прифатила да го потпише понудениот договор од Роналдо кој ù платил 375 илјади долари за да молчи. Во меѓувреме, се огласи и Роналдо кој преку соопштение негираше сè. Според него, објавената вест е измислица и најави тужба против весникот „Дер Шпигел“.
| | веќе видена | слични
6 копии

Преставниците на Кристијано Роналдо се огласија со демант, по повод обвинувањата, дека Португалецот во 2009 година силовал девојка. Германскиот весник „Шпигл“, ја пренесе веста дека еден од надобрите фудбалери во светот, на неименувана девојка и платил 370.000 долари, за таа да не го обвини за силување, кое се случило во Лас Вегас. „Тоа е новинарска фикција. Овие обвинувања се срамни. Роналдо ќе стори се за да го заштити своето име. Неводната жртва одбила да излезе во јавноста и потврди дали обвинувањата се вистински. Целата приказна е поткрепена со документи лија автентичност не е потврдена“, се наведува во соопштението. „Наводно, Роналдо на 13.јуни 2009 година ја силувал девојката во својот апартман во Лас Вегас, а потоа се договорил да и плати 370.000 долари за таа да не го пријави случајот. Според документите на „Фудбал Ликс“, Роналдо се спогодил со жртвата на 12.јануари 2010 година, а договорот го потпишал неговиот адвокат Карло Осорио де Кастро. Девојката се согласила на спогодбата под еден услов, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Светските таблоиди вчера објави дека Кристијано Роналдо во 2009 година силувал девојка, а потоа и платил за да молчи. Оваа шпекулација прво беше објавена во едно германско списание и предизвика голем интерес ширум светот, но не и кај Роналдо. Иако ПР тимот на ѕвездата на Реал се уште не се огласи за овие обвинувања, врз основа на фотографии од Роналдо објавени на својот Инстаграм е лесно да се заклучи дека оваа приказна не допира до него. Во време кога целиот свет се очекува неговиот одговор, Роналдо објави фотографија на која тој е насмеана и на која, како што напиша во описот, се чувствува секси. Овој "скандал" Роналдо го искористи за реклама на својот парфем на што ги препишува заслугите за тоа што многу добро се чувствува.
| | веќе видена | слични
2 копии

Оваа шпекулација прво беше објавена во едно германско списание и предизвика голем интерес ширум светот, но не и кај Роналдо. Иако ПР тимот на ѕвездата на Реал се уште не се огласи за овие обвинувања, врз основа на фотографии од Роналдо објавени на својот Инстаграм е лесно да се заклучи дека оваа приказна не допира до него. Во време кога целиот свет се очекува неговиот одговор, Роналдо објави фотографија на која тој е насмеана и на која, како што напиша во описот, се чувствува секси. Овој "скандал" Роналдо го искористи за реклама на својот парфем на што ги препишува заслугите за тоа што многу добро се чувствува. 
| | веќе видена | слични
2 копии

Кристијано Роналдо во текот на вчерашниот ден доби тешко обвинување од страна на германскиот магазин „Дер Шпилег“ дека силувал девојка во 2009 година, информација поткрепена со докази кои одговорните луѓе на медиумот ги добиле од „Футбол ликс“. Ваквата сторија експресно предизвика многу бура и крена голем прав во светската спортска јавност, од едноставна причина што беа понудени и датумите кога се случил немилиот настан за кој подоцна Роналдо наводно се погрижил да биде прикриен од јавноста. „Дер Шпигел“ во својата вест наведе дека Роналдо и платил на девојката околу 400 илјади евра за да се откаже од тужба, а бидејќи станува збор за навистина сериозни обвиненија, сега стигна одговор и од спротивната страна, односно од агентот Жорже Мендеш. " Весникот „Дер Шпигел“ изнесе една долга вест за наводно силување на Кристијано Роналдо кое се случило во 2009 година, или поточно пред осум години. Станува збор за новинарска фикција. Наводната жртва во ситуацијата не е ниту идентификувана, а ниту ја има потврдено ...
| | веќе видена | слични

Овие денови во јавност „испливала“ неверојатна приказна за Кристиано Роналдо. Толку е инкриминирачка што не би сакале да се најдете во кожата на изворот кој ја објавил, ако не е вистинита.А за приказната „се виновни“ Football Leaks и германски Spiegel Еден од најдобрите фудбалери во историјата на овој спорт и голема звезда Кристиано Роналдо се согласил да плати 375.000 долари на жена од Соединетите Американски држави, која го обвинила за силување. За возврат, жената се обврзала дека засекогаш ќе молчи за овој инцидент кој се случил во утринските часови на 13. јуни 2009. година во апартман на еден луксузен хотел во Лас Вегас. Ова произлегува од документите доставени на германскиот магазин Spiegel во рамките на проектот „Football Leaks“. Според овие документи, до вонсудска спогодба се дошло на 12. јануари 2010. година во американската сојузна држава Невада. Нагодбата во име на Роналдо ја потпишал неговиот португалски адвокат Карлос Осорио де Кастро. Во документите Роналдо се води под кратенката „господин Д“, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За два месеца Британија треба да излезе од ЕУ , а земјата е во најдлабоката криза по Втората светска војна. Откако минатата недела со 432 гласа За и 202 против ...
сите 375 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, денеска изјави дека ќе го тужи својот некогашен колега од владата на Ципрас, ексминистерот ...
сите 153 | | | веќе видена

Балканската дива од неодамна објави фотографија со својот сопруг Душко Тошиќ со престој во Кина, каде го прославувија 34. годишниот роденден на фудбалерот. ...
сите 223 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 143 | | | веќе видена

Од предметите што демонстрантите во неделата ги фрлаа кон полицијата и полициските кордони во неколку делови околу грчкиот Парламент, наполнети се 86 вреќи ...
сите 136 | | | веќе видена

Ве информираме дека согласно податоците од ДАМСКВ на ден 21.01.2019, среднодневните концентрации на РМ10 се под дефинираниот праг на алармирање од 188 g/m3, ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хари Потер апсолутен победник на доделувањето на „Лоренс Оливие” наградите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: