CR7 си направи сопствена промоција


Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо и официјално отвори музеј во неговата родна Мадеира, каде што можете да ги најдете сите негови фудбалски трофеи …Музејот содржи 150 трофеи. Најстариот е од 1993. година, кога играше за аматерскиот клуб Андорина и ја освои титулата на најдобар играч во лигата, а најновиот е од списанието World Soccer, кој неодамна го прогласи за најдобар играч во светот за 2013 година.” Чест ми е да имам музеј во родниот град . Не сакам да ги делам трофеите , бидејќи зад секој има посебна приказна и за секој се одговорни моите поранешни и сегашни соиграчи. Се надевам до крајот на својата кариера ќе го наполнам овој музеј со нови трофеи” -рече напаѓачот на Реал Мадрид
| | веќе видена | слични

Руската манекенка Ирина Шеик на друштвени мрежи објави фотографија на која се гледа како ја бакнува восочната фигура на своето момче, фудбалерот на Реал (Мадрид) Кристијано Роналдо. Португалскиот репрезентативец има своја восочна фигура во Музејот на восочни фигури во Мадрид. Сексапилната Ирина покажа колку го обожава своето момче така што ги бакна усните на Роналдо и на оваа фигура. Ирина реши да се фотографира и фотографијата да ја објави на друштвените мрежи. Роналдо во својот роден град Мадера отвори сопствен музеј. Тој беше во друштво на семејството и девојка си.
| | веќе видена | слични

Иако Португалецот Kристијано Роналдо и неговиот тим Реал Мадрид веќе се во преговори за патувањето во Цирих, следниот месец на свеченоста за доделување на „Златната топка“, намената за најдобриот фудбалер на годината, неговото присуство е неизвесно. Роналдо на завршниот чин, на 13 јануари во Цирих, можно е да не се појави бидејќи Португалецот и неговиот клуб му се лути на претседателот на ФИФА Сеп Блатер поради понижувачки коментари упатени на негова адреса од страна на првиот човек на светскиот фудбал во говор на Оксфорд. Роналдо заедно со четирикратниот освојувач на признанието во изборот на ФИФА, Лионел Меси од Барселона, и Франк Рибери од Баерн, се во завршна трка за годинашниот трофеј. - Групата е тешка, конкуренцијата силна, но верувам дека ќе минеме во вториот круг, а таму ќе видиме што ќе се случува чекор по чекор – рекол Роналдо.
| | веќе видена | слични

Шпанската програма „Тики Така“ спроведе тајно испитување за гласњето за Златната топка. Резултатите покажале дека наградата ќе му припадне на Кристијано Роналдо. Анкетирани се 20,3 проценти од оние што имаат право на глас што е малку повеќе од една петтина од гласовите за наградата. Со 36,11 отсто тие го посочуваат Португалецот за победник во гласањето. Далеку зад него е Лионел Меси со 24,7 проценти а ѕвездата на Баерн Минхен Франк Рибери на третата позиција има 22,22 отсто. Програмата „Тики Така“ има направено истражување меѓу 30,2 проценти од капитените, 54,18 отсто од селекторите и 15,62 проценти од новинарите со право на глас. Официјално победникот ќе биде јасен на 13 јануари во Цирих.
| | веќе видена | слични

ПОРТУГАЛЕЦОТ ГО ОТВОРИ МУЗЕЈОТ ВО РОДНИОТ ГРАД ФУНШАЛ Кристијано Роналдо го отвори музејот посветен на него во родниот град Фуншал, оставајќи празно место за уште една "Златна топка", што очекува да ја добие на 13 јануари. Стоејќи до "топката" што ја освои во 2008 година, Португалецот им изјави на новинарите дека музејот "ЦР7" е подарок за сите негови фанови. - Ова е доказ што се имам освоено и сакав да го споделам тоа со фановите. Се разбира дека ова е посебен ден. Го отворив музејот и горд сум. Имам простор за уште трофеи. Не сакам да истакнувам ниту еден од нив. Сакам уште да освојувам и ако еден од нив биде "Златна топка", имам каде да ја ставам - рече Роналдо. Во музејот се изложени 125 трофеи, што Роналдо ги има освоено низ кариерата, почнувајќи од најраната возраст во Мадеира. Последниот беше од магазинот "Ворлд сокер", кој во четвртокот го прогласи за најдобар светски фудбалер за 2013 година. - Тоа е уште еден важен трофеј, но не значи дека сигурно ќе ја освојам "Златната топка". Се надевам дека ќе ...
| | веќе видена | слични

Диего Армандо Марадона изненадувачки изјави дека Кристијано Роналдо треба да ја добие „Златната топка“ за најдобар европски фудбалер, а тоа го стори пред патот за Алжир, каде што ќе учествува во шоуто на кое ќе се додели награда за најдобриот играч на оваа земја. - Кристијано Роналдо би требало да биде победник и добитник на наградата. Меси премногу отсуствуваше поради повреди – изјави Марадона. Се очекуваше тој да го поддржи сонародникот Меси, но двајцата Аргентинци имаат заладени односи. Со легендарниот Диего на свечената церемонија во Алжир гости ќе бидат и Хавиер Занети, Ривалдо и Пепе Реина. Изборот на наградата „Балон Дор“ или признанието за најдобар фудбалер за 2013 година е закажан за 13 јануари.
| | веќе видена | слични

Аргентинската легенда Диего Армандо Марадона изјави дека неговиот сонародник и најдобар фудбалер на денешницата, Лионел Меси годинава не ја заслужува „златната топка“ и дека таа треба да заврши во рацете на Кристијано Роналдо, ѕвездата на Реал Мадрид.Марадона последен влезе во дебатата за тоа кој треба да ја освои наградата за најдобар фудбалер за 2013 година и посочи дека поради повредите и паузата, Меси пропуштил дел од сезоната што можеби ќе биде пресудно во изборот на крајот.„Според мене, наградата треба да ја добир Кристијано Роналдо. Беше најдобар. Меси пропушти еден дел од сезоната и мислам дека токму тоа треба да биде пресудно“, рече Марадона.Роналдо годинава не освои ништо, Меси само титула во Шпанија, а третиот кандидат Франбк Рибери – „тројна круна“, плус европски Суперкуп, но Французинот е тотален аутсајдер.
| | веќе видена | слични

Според Марадона повредите многу влијаеле на играта на Меси годинава. „Меси годинава беше  повреден. Златната топка би требало да ја добие Кристијано Роналдо“, изјави Марадона. Слично размислува и Бразилецот Ривалдо. -Лично би сакал Меси повторно да ја добие Златната топа , но морам да признаам дека годинава овој трофеј го заслужува Кристијано Роналдо, порача Ривалдо. Годинава  во трка за Златната топка покрај Меси и Роналдо е и Французинот Франк Рибери.
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо денеска за медиумите ги отвори портите на музејот посветен на неговата кариера, во кој се поместени преку педесет трофеи, но и восочна фигура во природна големина. Музејот ќе започне да прима посетители од утре (17 декември 2013 година), а во него една соба е посветена на спомените од неговата кариера во младите години. - Ништо не може да се освои без жртва. Мојата беше да ја напуштам Мадеира кога имав 11 години и да се пробам во Спортинг. Преселбата на копнениот дел од земјата беше најтешкото нешто во мојот живот,- рекол Кристијано за напуштањето на родниот остров, каде што сега е сместен неговиот музеј во градот Фушал. Во изложбениот дел на трофеите, централно место зазема „Златната топка“ од ФИФА за најдобар фудбалер во 2008 година како играч на Манчестер Јунајтед, што укажува дека португалскиот фудбалер иако ги крие емоциите и очекувањата од годинешната церемонија, сепак има голем респект за овој трофеј. Во витрините има и 26 топки со кои Роналдо постигнал хет-трик, а кои се потпишани ...
| | веќе видена | слични

Португалската ѕвезда на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо и официјално доби свој музеј. И тоа во родниот град на Роналдо. Музеј, кој сам си го изгради и ги смести сите трофеи и награди на едно место. Сооглед на огромниот број на приврзаници, музејот ќе го развие дополнително туризмот во градот и несомнено ќе биде дестинација број еден во градот. Во музејот се сместени, „златната копачка“, „златната топка“ од 2008, многуте топки со кои играл, има возочна фигура од Португалецот, безброј постери, трофеи што ги освојувал во кариерата, слики од детството...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Еквадорски судија наложи поранешниот министер за надворешни работи, Рикардо Патино, познат поддржувач на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, да биде уапсен ...
сите 130 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 332 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 144 | | | веќе видена

Во Битола нема ниту еден случај на морбили. Исто така нема ниту во Могила, Новаци, Ресен и Демир Хисар. 40 случаи има во Кичево. Епидемија од морбили е ...
сите 283 | | | веќе видена

Снимките од пожарот во Богородичната црква во Париз сите граѓани на Русија ги гледаа со солзи во очите, руските компании се подготвени да се приклучат на ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

CR7 си направи сопствена промоција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: