Роналдо се глупираше! (видео)


2 копии

Португалецот Кристијано Роналдо, не можеше да не се пошегува со репортерот кој известуваше од помошниот терен, додека се одржуваше тренинг на екипата на ...
| | веќе видена | слични

Најголемото засилување на составот од Торино, Роналдо се уште се нема запишано во листата на стрелци во Серија А. Тој не постигна гол на првите три натпревари ...
| | веќе видена | слични

Кристиано Роналдо е актуелен освојувач на „Златната топка“, па секогаш знае да се погрижи за него да се пишува во медиумите. На тренингот на кој го направи ...
| | веќе видена | слични

Навивачите на Јувентус и понатаму ги држи еуфоријата поради доаѓањето на Кристиано Роналдо во нивниот тим и се надеваат дека конечно трофејот во Лигата на ...
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо се најде во прв план на последниот тренинг на Јувентус, а причина за тоа беа мимиките и гестикулациит кои ги правеше со јасна цел да го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кабинетот на претседателот на Република Македонија реагира на соопштението на Основниот суд Скопје 1 и смета дека повикувањето на овој суд за „независност и ...
сите 153 | | | веќе видена

Доколку портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ навистина сака да знае што е непотизам, нека го праша пионот Христијан Мицкоски како од сите професори на Машинскиот ...
сите 338 | | | веќе видена

Бидејќи веќе неколку дена е во бегство, во Унгарија, екс премиерот Никола Груевски не се појави на денешното рочиште за “Насилството во Центар”. Од затворот ...
сите 201 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 64 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 19 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Роналдо се глупираше! (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: