Силва: Доколку Рони си замине, тоа ќе биде голем удар за Милан

2 копии

Дефанзивецот на италијанскиот гигант Милан, Тиаго Силва воопшто не е среќен поради можноста неговиот сонародник Роналдињо да го напушти тимот во Јануари. Кариоката има договор до крајот на сезоната и сака да остане во клубот, но доаѓањето на Антонио Касано може да ги принуди Росоњерите да го продадат. Кандидат број еден за неговиот потпис е Гремио. Силва сепак мисли дека евентуалното напуштање на неговиот добар пријател нема да биде добро за клубот. „Доколку Рони си замине, тогаш ние ќе загубиме многу, бидејќи тој е играч од светска класа“ , изјави Тиаго пред Скај Италија. „Воопшто не зборувавме за тоа во авионот, напротив спиевме во текот на патувањето“ , дополни дефанзивецот кој заедно со Рони патуваше од Сао Паоло до Дубаи каде што Росоњерите ќе ги спроведат зимските подготовки.
| | веќе видена | слични
2 копии

На тимот на Милан во Дубаи денеска со директна чартер линија од Сао Паоло требаше да му се приклучат сите четворица бразилски фудбалери, Но пристигнаа Пато, Тиаго Силва и Роналдињо... Од неутврдени причини не се појавил Робињо, и тоа токму на денот кога во италијанските медиуми осамна негово интервју во кое уверува дека е неизмерно среќен во Милан и дека на Сан Сиро сака да остане во следните десет години. Интересно е и тоа што со Роналдињо со авионот во Обединетите Арапски Емирати слетал исто така и неговиот брат и агент Роберто де Асис, кој допатувал се со цел со потпретседателот на Милан, Адријано Галијани да разговара за иднината на својот брат и клиент, кој е на чекор од кам бек во матичниот Гремио од Порто Алегре. Следните денови со тимот на Милан за новите предизвици ќе се подготвува и новото засилување на водечкиот тим во Серија А, Антонио Касано.
| | веќе видена | слични

Останато

Зградата во трговскиот центар Скопјанка во која вчера повеќе од 6 часа беа евакуирани станарите поради неподнослив мирис кој предизвикувал кашлање и печење на ...
сите 162 | | | веќе видена

Скопје, 20 септември 2018 Договорот ги потврдува македонскиот идентитет и државност, ВМРО-ДПМНЕ да даде поддршка ЗА европска Македонија Разногласието и ...
сите 202 | | | веќе видена

Apple неодамна ја претстави најновата генерација на паметни телефони, а додека за самите телефони ретко кој има било каква замерка, една друга работа на ...
сите 46 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски кој моментално е во домашен притвор, излезе со свој став околу референдумското прашање. Тој на својот ...
сите 50 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 17 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Силва: Доколку Рони си замине, тоа ќе биде голем удар за Милан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: