Романтична пролет со Burberry Prorsum пролет 2014

Започна и модната недела во Лондон, а можеби една од најочекуваните ревии секоја сезона е токму ревијата на Burberry Prorsum . Познати по нивните обожувани мантили и впечатливи здолништа тие секоја сезона знаат да не изненадат со некој новитет. Ако минатата сезона фаворите беа нивните метални мантили и пеплум здолништа, тогаш со сигурност оваа сезона пастелните мантили слатки и романтични и здолништата од тантела ќе бидат фаворит помеѓу модните следбеници. Целата колекција изгледа како некое мало богатство од слатки во розови, крем и минт нијанси, додека изненадување прават само неколку модели со точки и риги, но кои повторно се вклопуваат во целата идеја за романтизам. Тантелата е главниот материјал на оваа колекција и затоа секое парче облека изгледа толку посебно и луксузно. Исто така сите модели ја следат линијата на женското тело и посебно ги истакнуваат сите атрибути. Зарем нема жена која не би посакала за себе едно вакво парче облека од тантела во пастелен тон.
| | веќе видена | слични

Останато

Охрид, 21. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни. Максималната температура во Охрид ...
сите 290 | | | веќе видена

„Почитувани судии од Апелациониот суд, Издигнете се над состојбата во која сте на сила втурнати, земете ги предвид аргументите на одбраната при носењето на ...
сите 209 | | | веќе видена

Имотот во Чешка на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков ја зголемува околноста тој да се даде во бегство, продавајќи го огромниот имот од ...
сите 161 | | | веќе видена

Владата размислува и ќе донесе одлука да испрати барање за повлекување на одлуката за азил на Никола Груевски, од причини што доколку одлуката е заснована врз ...
сите 332 | | | веќе видена

Бегството на екс премиерот Никола Груевски ја заостри политичката реторика помеѓу власта и опозицијата. СДСМ прстот го впери кон лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Според ...
сите 116 | | | веќе видена

Eкс министерот Миле Јанакиески заврши во притвор, бидејќи наводно преку посредник барал амнестија од претседателот Ѓорги Иванов за сите обвинети од СЈО, а во ...
сите 51 | | | веќе видена

Албанските медиуми упатија остри критики на официјална Тирана бидејчи институциите се уште немаат одговор на прашањето како во земјата влегол нелегално ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Романтична пролет со Burberry Prorsum пролет 2014

Од:
До кого (е-маил):
Порака: